Спеціальні потреби

США запровадили санкції щодо мережі "кухаря Путіна" Пригожина - експерт відзначив відсутність паралельних заходів з боку ЄС


США запровадили санкції проти компаній та осіб, які допомагали російському олігарху Євгену Пригожину обходити вже запроваджені щодо нього санкції. Про це заявив державний секретар США Майк Помео. Пригожина, якого називають "кухарем Путіна", пов'язують із ПВК "Вагнера" та російською фабрикою тролів.

"Сьогодні Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) вдалось до подальших заходів в межах поточних санкційних зусиль щодо фінансиста Євгена Пригожина, спрямовуючи зусилля на організації у Судані, Гонконгу та Таїланді, які дали йому змогу уникати санкції США", - відзначає сайт Мінфіну США.

З переліком компаній та осіб можна ознайомитись на сайті уряду США.

Як відзначив Помпео у Twitter, мережа Пригожина підриває демократичний процес у Судані.

Добра робота Мінфіну та здорова спадковість у аміністраціях США: адміністрація Обами вперше запровадили санкції щодо Пригожина у грудні 2016-го року
Колишній координатор санкцій в адміністрації Барака Обами Даніел Фрід

Мінфін США повідомляє, що все майно та майнові інтереси зазначених суб'єктів, які перебувають, або стануть власністю резидентів США блокуватимуться, а резидентам США загалом забороняється вести з ними бізнес. Також блокуються компанії у яких 50% і більше належать зазначеним суб'єткам.

"Нерезиденти США, які вступають у певні ділові відносини з цими суб'єктами також можуть підпасти під санкції", - повідомляє Мінфін США.

Запровадження санкції привітав колишній координатор санкцій в адміністрації Барака Обами Даніел Фрід.

"Уряд США наклав санкції на мережу фінансиста фабрики тролів (та загалом шкідливої активності) Пригожина. Добра робота Мінфіну та здорова спадковість у аміністраціях США: адміністрація Обами вперше запровадили санкції щодо Пригожина у грудні 2016-го року", - твітує Фрід, який нині працює у аналітичному центрі Atlantic Council.

Акції високо оцінив і Ендрю Вейсс, очільник аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

"Я вражений послідовністю нових санкцій проти кремлівського ставленика Пригожина, що фокусуютья на Судані. Але брак будь-яких паралельних зусиль ЄС лишається провалом політики США, який важко виправити доки Трамп та його команда сповідують одноосібні дії", - твітує Вейсс.

Дивіться також: Випробування потенційної вакцини від коронавірусу компанії «Модерна» показує обнадійливі результати

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG