Спеціальні потреби

У Пентагоні сумніваються у здатності вести війну проти Росії - The Daily Beast


Військові навчання поблизу Ростова. Росія
Військові навчання поблизу Ростова. Росія

Серія військових ігор, проведених Пентагоном протягом літа, дала Міноборони США підстави сумніватись у готовності до тривалої військової операції проти Росії. Про це на сторінках популярного Інтернет-видання The Daily Beast пише Ненсі Юсеф.

При цьому оглядачка відзначає, що в колах наближених до президента США Барака Обами існує думка, що занепокоєння військових позбавленні підґрунтя і вони намагаються перебільшити «російську загрозу» та применшити боєздатність армії США, щоб отримати додаткові бюджетні ресурси, не допустити скорочень у збройних силах тощо.

«Чи змогли би ми виграти у Росії війну зараз. Звісно, але довелося би використати все, що ми маємо», - розповів виданню один із військових співрозмовників.

Лише третина усіх бригад сухопутних військ США мають достатню підготовку до протидії Росії

Співрозмовники видання, які висловили стурбованість з приводу здатності США вести війну проти Росії, наводили наступні аргументи:

1. Лише третина усіх бригад сухопутних військ США мають достатню підготовку до протидії Росії.

2. У Європі розміщено всього 31 тисяча американських військових.

3. «Наземна армія США за 15 років контр-терористичих операцій скоротилась та втратила навички необхідні для логістичного забезпечення дій проти Росії у разі її вторгнення на територію країн-членів НАТО», - розповів виданню анонімний представник Міноборони США.

4. «Проти такого супротивника, як Росія, ми не зможемо розраховувати на перевагу у повітрі до якої ми звикли», - відзначив співрозмовник видання.

Коли ми попереджали про загрозу з боку Росії у 2010-му, нам казали, що ми застрягли у «холодній війні»

5. Американські військові досі шукають відповідь на поєднання Росією спецпризначенців, місцевих озброєних прибічників, пропаганди, кібер-шпигунства та несподіваних атак.

6. Через бюджетні обмеження боєздатність армії США знаходиться на дуже низькому рівні.

Натомість інша група опитаних The Daily Beast експертів переконана, що страхи щодо боєготовності США - безпідставні. Їх аргументи зводяться до переконання, що військові намагаються роздмухати загрозу з боку Росії у власних інтересах.

Військові попереджали уряд про загрозу з боку Росїі ще до української кризи

«Ми б начистили росіянам мармизу. Їхня армія не така вже і сильна. Думаю, наші військові скористались агресією Росії, бо їм стало зрозуміло, що для протидії таким угрупуванням як ІДІЛ США не будуть використовувати великі наземні сили», - заявив виданню Лоренс Корб з аналітичного центру Center for American Progress, який пов'язують із адміністрацією Барака Обами.

Відзначається також абсолютна - десятикратна - перевага США у військовому бюджеті.

«Російські озброєння значно менш сучасні, і Путіну вже довелось відмовитись від плану модернізації озброєнь вартістю у 400 мільярдів доларів США після падіння курсу рубля», - відзначає видання.

При цьому відставний генерал Марк Гертлінґ заявив виданню, що військові попереджали уряд про загрозу з боку Росїі ще до української кризи.

«Коли ми попереджали про загрозу з боку Росії у 2010-му, нам казали, що ми застрягли у «холодній війні». Все про що попереджали тоді, тепер сталося, але тоді на нас не звертали уваги», - заявив відставник.

Ми не стверджуємо, що лідери будь-якої зі сторін вже прийняли рішення про війну, або що військового конфлікту між сторонами не можна уникнути

«Все зводиться до довіри між урядом та військовими. Ми слідкували за росіянами, за збільшенням військового бюджету, за збільшенням темпу операцій, розробкою нового озброєння. Росіяни вели себе агресивно та провокативно попри наші намагання працювати з ними», - розповів Гертлінґ.

Видання також наводить витримки із нещодавно опублікованої доповіді аналітичного центру «Мережа європейського лідерства», який відзначає, що Росія та НАТО готуються до конфлікту.

«Ми не стверджуємо, що лідери будь-якої зі сторін вже прийняли рішення про війну, або що військового конфлікту між сторонами не можна уникнути, але зміна характеру останніх навчань НАТО та Росії є фактом і грає роль у підтримці напруженої атмосфери у Європі», - йдеться у доповіді.

Дивіться також: Електронне листування Клінтон коштуватиме їй президентства?

Електронне листування Клінтон коштуватиме їй президентства? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG