Спеціальні потреби

Україні потрібні F-16 для протидії кількатонним керованим авіабомбам. Експерти про нову зброю Росії


Фото, опубліковане Міністерством оборони Росії, зображує плануючу бомбу у невстановленому місці. Russian Defense Ministry Press Service photo via AP
Фото, опубліковане Міністерством оборони Росії, зображує плануючу бомбу у невстановленому місці. Russian Defense Ministry Press Service photo via AP

Україна потребує винищувачів F-16, щоб протистояти новій руйнівній загрозі з боку Росії. Там знайшли спосіб запускати по українській території кількатонні авіабомби з універсальним модулем керування та корекції з відстані, недосяжної для систем ППО.

Такі бомби, пишуть ЗМІ, мають короткий час польоту та низку інших характеристик на кшталт особливостей радіолокаційних ознак і траєкторії, які ускладнюють можливість їхнього перехоплення.

Військові аналітики стверджують, що надзвичайно руйнівний потенціал тритонної авіабомби ФАБ-3000 М-54 “може стати величезною проблемою для українських сил”, інформує видання Business Insider.

Цю бомбу Росія скинула на село Липці на півночі Харківської області, інформує Радіо Свобода з посиланням на Міжнародне французьке радіо (RFI). А російські телеграм-канали поширили відео та запевняють, що це “перше в історії людства” застосування такої бомби.

Загалом її скидання, вважають в Інституті вивчення війни (ISW), свідчить про те, що війська Росії зможуть завдавати ще більш масштабної шкоди українській критично важливій інфраструктурі й передовим позиціям.

Бомба впала за 15 метрів від будівлі, але все одно завдала їй серйозної шкоди, інформує Радіо Свобода. Вона устаткована універсальним модулем планування та корекції, що перетворює її на плануючу бомбу, тобто таку, яку літак не скидає над об'єктом, а запускає з повітря з далекої відстані, пише Business Insider.

Після удару, зазначає видання, бомба створює величезну вогняну кулю, яка при вибуху руйнує практично все на своєму шляху у радіусі багатьох десятків метрів.

У березні Міністерство оборони Росії оголосило про збільшення виробництва FAB-3000, FAB-500 і FAB-1500.

Боротися проти цієї зброї ЗСУ планують за допомогою винищувачів F-16, зазначає RFI.

Видання також додає, що російська далекобійна авіація перефокусувалася на удари по українських авіабазах. У британській розвідці це пов'язують з успіхами української авіації.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG