Спеціальні потреби

Після вступу Фінляндії у НАТО Росія заморозила рахунки фінських дипустанов


Будівельний майданчик біля паркану між Фінляндією (праворуч) і Росією, 14 квітня 2023 р. AP Photo/Sergei Grits
Будівельний майданчик біля паркану між Фінляндією (праворуч) і Росією, 14 квітня 2023 р. AP Photo/Sergei Grits

Банківські рахунки посольства та консульства Фінляндії у Росії заморожені з квітня. Про це журналістам повідомив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто, інформує агенція Reuters.

При цьому Фінляндія не отримала жодних пояснень від Росії. Банківські рахунки, про які йдеться, припинили роботу 27 квітня. А 4 травня було надіслано повідомлення російській владі з вимогою переконатися в здатності місій функціонувати і надати офіційні пояснення щодо блокування рахунків.

Хаавісто сказав, що замороження рахунків є “знущанням”, посилаючись на Віденську конвенцію про дипломатичні відносини 1961 року, що покликана захистити дипломатичні представництва за кордоном.

Подібні проблеми відчувають ще кілька країн Європейського Союзу – інформує Reuters, цитуючи Пекка Хаавісто.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія стала 31-ю країною НАТО 4 квітня цього року.

Президент США Джо Байден привітав вступ Фінляндії до НАТО. “Коли Путін розпочав свою жорстоку загарбницьку війну проти народу України, він думав, що зможе розділити Європу та НАТО. Він помилився. Сьогодні ми як ніколи об’єднані", - сказав Байден.

Фінляндія показала, що НАТО було не загрозою для Росії, а перешкодою для путінських імперських амбіцій - так прокоментувала подію колишня високопоставлена співробітниця Державного департаменту США Фіона Гілл. Гілл каже, що зі вступом Фінляндії до НАТО стало очевидно, що аргументи російської влади щодо війни в Україні, яка нібито мала зупинити розширення НАТО, були вигадані для довірливих західних політиків.

В статті використано матеріали AP, Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG