Спеціальні потреби

Російський «Прогрес» згорить в атмосфері 8 травня - ВПС США


Російський «Прогрес»

На борту корабля, який повинен був пристикуватися до МКС, знаходяться три тонни припасів, які будуть знищені разом з ним.

Безпілотний російський космічний корабель, який повинен був доставити припаси на Міжнародну космічну станцію, падає на Землю швидше, ніж передбачалося раніше.

За оцінками ВПС США, він згорить в атмосфері в п'ятницю.

Російський «Прогрес» був запущений з космодрому Байконур у Казахстані 28 квітня. На його борту знаходяться більше трьох тонн продовольства, палива та інших припасів.

Центр управління польотами втратив контакт з вантажним кораблем незабаром після того, як він вийшов на орбіту. Пізніше системи спостереження показали, що «Прогрес» обертається навколо своєї осі. Причина інциденту розслідується.

Об'єднаний центр космічних операцій ВПС США, який відстежує супутники і космічне «сміття», що обертається навколо Землі, раніше виявив 44 уламки поруч із «Прогресом», що може означати, що перед відділенням корабля від ракети або під час цього стався вибух або виникла інша проблема.

Російське космічне агентство «Роскосмос» відмовилося від коментарів. Результати попереднього розслідування очікуються 13 травня.

Нездатний набрати висоту, «Прогрес» притягається до Землі. За даними сайту відстеження супутників n2yo.com, в середу він пролітав на висоті 173 кілометри над поверхнею планети.

За даними сайту Space-Track.org, яким керує один з підрядників ВПС США, корабель увійде в атмосферу Землі 8 травня близько полудня за московським часом.

Очікується, що корабель і вантаж згорять в атмосфері, а уламки, які залишилися, впадуть в океан.

Дивіться також: НАСА розповіли про літак 2030-го року

НАСА розповіли про літак 2030-го року
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

XS
SM
MD
LG