Спеціальні потреби

У Римі пройшли "оглядини" претендентів на Папство


У Римі відбувся "кастинг Папи"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

У Римі відбувся "кастинг Папи"

Вже у вівторок конклав католицьких кардиналів розпочне вибори Понтифіка. Раніше кардинали урочисто склали обіцянку мовчанки. Між тим, в неділю у Римі відбувся «папський кастинг» – саме так можна умовно назвати одночасні Богослужіння претендентів на папський престол, які відбулись у різних храмах міста. Кандидатів з різних частин світу зустрічали як голлівудських зірок, а деякі з них продемонстрували завдатки справжніх ноуменів від релігії.

У неділю вранці кардинали, яких називають головними претендентами на папський престол, відслужили у так званих «титульних храмах», постійно приписаних до них католицьких церквах. Цього дня громадськість мала можливість порівняти кандидатів у їх природній стихії – за кліросом.

Кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка розігрівав паству перед церквою Нуестра Сеньйора де Гваделупе, так ніби він збирається балотуватись у мери Ватикану.

Кардинал Тімоті Долан сказав:

«Тут я почуваюсь як вдома».

І одразу ж звернувся за пожертвами.

Тімоті Долан продовжував:

«Тут прекрасні люди. Збираймо пожертви двічі на день, як у Нью-Йорку».

Манера бразильського кардинала Одильйо Шерера у церкві святого Андрія була значно стриманішою. У його архієпархії у Бразилії більше католиків, ніж у Нью-Йорку жителів. У неділю у нього був аншлаг».

Подейкують, що саме його підтримує офіційний Ватикан. У разі успіху, Шерер стане першим Папою Римським з країни третього світу.

А у церкві 12 святих апостолів відслужив кардинал Анджело Скола з Мілана. Він тримається дещо осторонь від офіційного Ватикану.

Анджело – син простого водія вантажівки. За повідомленнями італійських газет, на конклаві йому вже забезпечено 40 голосів із 77 необхідних.
У неділю вранці кардинали, яких називають головними претендентами на папський престол, відслужили у так званих «титульних храмах», постійно приписаних до них католицьких церквах.

У храмі діви Перемоги у Римі служить бостонський кардинал Шон О’Маллі. Зазвичай скромно одягнений у монашеську робу та капці сьогодні він просто сяє.

«Давайте помолимося, щоб Дух Святий направив Папу, який укріпить нас у вірі».

Звісно ж, офіційно ніхто не балотується на посаду Папи. Але прихильники певних кардиналів сприймають вибори Папи, як політичне змагання. Фани кардинала Луїса Антоніо Тагле з Маніли зробили музичний кліп про нього.

Молодість та енергетика цього кардинала ой як потрібні церкві.

Кардинал Вілфред Напьє каже:

«Церква надто європейська, надто західна».

Південноафриканський кардинал Вілфред Напьє, сам може стати Папою Римським. Він говорить:

«Я хотів би, щоб церкву очолив той, хто віддзеркалюватиме її живий дух. По кому буде видно, що Церква жива. Люди хочуть того, з ким можуть асоціювати себе.

Майбутнє Католицької церкви в руках 115 кардиналів.
Вже у вівторок вони вперше проголосують. Швидше за все, перше голосування не буде результативним і над Сикстинською капелою підніметься чорний дим.
XS
SM
MD
LG