Спеціальні потреби

Богоугодний шоппінг


Богоугодний шоппінг
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Богоугодний шоппінг

Католицька церква не рідко асоціюється з багатими на прикраси соборами, розкішними предметами богослужіння та особливим одягом священиків. Італія, як один із законодавців світу моди, задає тон і у вбранні священнослужителів. Священики і навіть Папа Римський вдягаються в одному з районів Рима, куди за особливим одягом приїжджають з усього світу.

Якщо Ватикан – духовний центр католиків, район Віа Дей Честарі в історичному районі Рима - центр моди Римо-католицької церкви.
Священики і навіть Папа Римський вдягаються в одному з районів Рима, куди за особливим одягом приїжджають з усього світу

Торгівля цими днями пожвавилась. У місцевих крамницях можна придбати будь-яке вбрання для священнослужителів.

Продавець Валерія Катуччі каже, що вони все шиють вручну - чи то для рядового священика, чи архієпископа, чи навіть для папи.

У крамниці також пропонують повний асортимент обрядового приладдя. І всі ці чаші для причастя, розп'яття та молитовні – все це коштує недешево, каже власник Лучано Гецці:

«Мені завжди подобались гарні речі. Мені не подобаються дешеві речі, дешеве довго не служить».

Саме такий підхід і цінують його клієнти. Священики люди дуже конкретні та люблять якість.

Отець Бейзил Еквуніфе замовив тут ризу, яку повезе додому до південної Нігерії. Хоча купити вбрання він міг і у себе на батьківщині:

«У моїй єпархії понад десять крамниць, які шиють ризи на замовлення. Але через особливе значення Рима та ті прикраси, які вони використовують тільки тут, ми за ризами приїжджаємо тільки сюди».
У моїй єпархії понад десять крамниць, які шиють ризи на замовлення. Але через особливе значення Рима та ті прикраси, які вони використовують тільки тут, ми за ризами приїжджаємо тільки сюди.
Отець Бейзил Еквуніфе

У цьому ж районі розташована майстерня де шиють одяг для Папи Римського з 1920-их років.

Кравець Лоренцо Ґамареллі певний, одна з цих трьох ряс, зроблених за терміновим замовленням, належатиме наступному папі:

«Через кілька днів після того, як Папа Бенедикт оголосив про свій намір піти з престолу, ми отримали замовлення від Ватикану на три комплекти вбрання для нового папи».

Він жартує відносно припущення щодо отримання таємної інформації про розміри вбрання. Але як не знаючи хто буде Папою Римським можна вгадати розмір?

Ми маємо секрет, каже Лоренцо Ґамареллі, але я вам його не розкрию.

Однак, зауважте, у вітрині крамниці лише одна пара взуття.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG