Спеціальні потреби

Луценко чіплятиме єврострічки українцям


Київ – Від 1 жовтня українцям на вулицях роздаватимуть прапорці та стрічки із зображенням українського прапора та прапора Євросоюзу. Про старт цієї ініціативи в українських містах-мільйонниках під назвою «Я обираю ЄС» оголосили учасники рухів «Третя Українська Республіка», «Демократичний альянс», «Спільна справа» та «Ми – європейці». Публічна демонстрація свого цивілізаційного вибору доведе, що Європа підписує угоду не тільки з Януковичем, не тільки з політиками, вона підписує угоду з 46 мільйонами європейців українського походження, кажуть організатори.

Лідер ініціативи «Третя Українська Республіка» Юрій Луценко переконаний: якщо Київ стане таким тотальним з євроінтеграційою символікою, яким був помаранчевим у 2004 році і стрічки будуть на одязі, автомобілях і офісах, ймовірність підписання угоди про асоціацію значно підвищиться. Подати приклад і почепити на свій одяг чи автомобіль єврострічку першими він закликав депутатів.

Закликаємо на цей момент зняти будь-які партійні ознаки і поставити українсько-європейські прапорці
Юрій Луценко
«Це, можливо, буде вперше, коли Верховна Рада матиме на робочих столах не різні прапорці. Це був би дуже потужний сигнал того, що політичний клас знайшов порозуміння. Це дуже важливо для європейців і для виборців України між іншим. Ми закликаємо на цей момент зняти будь-які партійні ознаки і поставити українсько-європейські прапорці як ознаку спільного консенсусу українського суспільства і політичного класу», – закликав він.

Українці повинні розуміти, що вони самі зробили свій вибір, навіть попри ймовірний дискомфорт, додав Юрій Луценко.

Ми розуміємо, що знайдеться свій Медведчук, який розповість, яка це катастрофа
Юрій Луценко
«Кожному досягненню результату європейських стандартів передують дуже важкі, інколи непопулярні і болючі реформи. Маленький приклад. Згідно європейських стандартів буде заборонена пальмова олія принаймні в тому обсязі, в якому вона застосовується. Олія буде олією, але трохи дорожча. І ми розуміємо, що тут знайдеться свій Медведчук, який розповість, яка це катастрофа і що вона прийшла з Європи. Я хочу, щоб саме в цей момент, купуючи цю якісну трохи дорожчу олію, людина згадала, що вона зробила цей вибір, вона одягнула цю стрічку і перейшла кордон в Європу», – висловив сподівання політик.

В Європі складні умови, але прості правила – Данилюк

Аби пояснити євроскептикам, яких до слова, в Україні близько 30%, чому в Митному союзі Україна почуватиметься некомфортно, координатор руху «Спільна справа» Олександр Данилюк провів паралель із футболом.

«Це такий чемпіонат специфічний, в якому грають Білорусь, Казахстан, Росія і де всі футбольні судді призначаються в Кремлі і дуже часто взагалі нехтують правилами. Потрапивши в Європу, ми будемо мати складні умови, але чесні правила», – порівняв Данилюк.

Крім прапорців потрібні факти

На стрічках і акціях для політиків нічого не має закінчуватися, адже українців все ще треба переконувати і пояснювати переваги підписання євроінтеграційної угоди, наголошує заступник директора Інституту світової політики Сергій Солодкий. Втім, почепити на наплічник стрічку й самому українцю не достатньо.

Варто подумати не лише про стрічки, поєднуючи і креативний спосіб донесення інформації, і аргументаційний, і фактологічний
Сергій Солодкий
«Кампанії і компанії Юрія Луценка варто подумати не лише про стрічки, поєднуючи і креативний спосіб донесення інформації, і аргументаційний, і фактологічний. Також від кожного громадянина України вимагається не лише підтримка європейської інтеграції, але й відповідні кроки. Це не лише голосування раз на п’ять років за певного кандидата, який може підтримати євроінтеграцію, а й демонстрування власним прикладом, не давати хабарів, це мати чисте подвір’я біля будинку», – радить він.

За даними соціологічного дослідження, проведеного у травні Центром Разумкова, майже 14% опитаних українців на питання «Яким інтеграційним шляхом має йти Україна» обрали варіант «важко відповісти».
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG