Спеціальні потреби

Наростаючий тиск Росії на Україну консолідує країни ЄС (європейська преса)


Європейські експерти розмірковують над тим, яку роль відіграють блокади, погрози і натиск з боку Росії в інтеграційних планах країн «Східного партнерства» ЄС. Газети також зауважують, що Франція та Німеччина поки що дотримуються нечіткої позиції щодо можливого підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною в листопаді на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі. Оглядачі також зауважують, що рекордний урожай кукурудзи в Україні не лише стає здійсненням «хрущовської мрії» але й може принести Києву неабиякий зиск. А надії України на близькість газової незалежності від Росії більше виглядають як занадто оптимістичні мрії.

Польський оглядач Яцек Саріюш-Вольський пише на сторінках Gazeta Wyborcza, що наростаючий тиск Росії на країни-члени «Східного партнерства» ЄС консолідує країни Європи у їхніх намірах протиставити Москві більш чіткий план євроінтеграції цих країн. Але тут також зазначається, що наближення саміту у Вільнюсі дедалі більше проявляє піклування ЄС та Росії про свої внутрішні проблеми і тому деякі дипломати не виключають компромісу між Москвою та Брюсселем. Тим більше, що, як зауважує Саріюш-Вольський, Німеччина та Франція дотримуються поки що досить невизначеної позиції щодо, зокрема, підписання в листопаді у столиці Литви угоди з Україною. Так, канцлер Німеччини Анґела Меркель настирливо вимагає від Києва звільнення з ув’язнення Юлії Тимошенко. Тому є сумніви, що угода з Україною буде досягнута. Польський експерт висловлює сумнівається у чіткому просуванні Брюсселя цієї осені до «ширшої Європи» та вважає, що все залежить від відносин ЄС із Росією.

Лондонська Financial Times інформує, що цього року Україна очікує рекордного урожаю кукурудзи, близько 30 мільйонів тонн. І йдеться не лише про здійснення мрії Микити Хрущова про створення великих та врожайних площ кукурудзи в Україні, а й про значні прибутки держави. Адже лише півтора мільярда доларів кредиту від Китаю під цей урожай кукурудзи себе, як виглядає, виправдає. Експерти кажуть про зростаючу конкурентну роль українських аграріїв на світовому ринку зерна.

Московська «Независимая газета» інформує, що уряд Азарова підписав із нідерландською компанією Shell операційну угоду, що дозволяє вже розпочати цій компанії розвідувальні роботи на Сході України щодо можливостей видобутку сланцевого газу. Але експерти висловлюють сумніви в ентузіазмі влади Києва щодо швидкого настання «газової незалежності» України від Росії та щодо дешевизни видобутку сланцевого газу.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG