Спеціальні потреби

Вірменія і Киргизстан остаточно здають Росії свої газові мережі


У Вірменії протестують проти ратифікації угоди про остаточну здачу Росії своєї ГТС

Парламент Вірменії ратифікував сьогодні суперечливу угоду, яка, зокрема, передбачає повний перехід у власність російського «Газпрому» досі спільної компанії «АрмРосгазпром», яка займається транспортуванням і розподілом у країні російського газу, його транзитом, а також електроенергетикою.

За угодою, «Газпром» отримає останні 20 відсотків акцій компанії, які досі ще були у власності вірменської держави.

Крім того, за цією міжурядовою угодою Вірменія позбавляється права на самостійний імпорт газу, що його повністю контролюватиме «Газпром» протягом наступних 30 років, до 2043-го, і не матиме права змінювати умови постачання газу.

Опозиційні фракції бойкотували голосування в парламенті, але владна Республіканська партія сама має в ньому достатню більшість.

Під будівлею парламенту сотні людей протестували проти ратифікації угоди, підписаної раніше цього місяця.

Президент Вірменії Серж Сарґсян має сьогодні ж вирушити до столиці Росії, де завтра відбудеться засідання Вищої Євразійської економічної ради – найвищого керівного органу Митного союзу і Єдиного економічного простору Росії, Білорусі і Казахстану, до яких тепер за рішенням президента збирається вступати і Вірменія.

Президент Киргизстану підписав здачу Росії державної газової компанії

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв
x
Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв
Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв підписав сьогодні закон про ратифікацію угоди з Росією, яка, зокрема, передбачає, що російський газовий монополіст «Газпром» купить державну газову компанію «Киргизгаз» за суму в 1 (один) долар США.

Угода також зобов’язує «Газпром» інвестувати в газову галузь Киргизстану 655 мільйонів доларів.

Влада Киргизстану заявляла, що ця угода правильна, бо країна була не здатна сама вивести «Киргизгаз» із глибокої заборгованості.

Завтра у столиці Росії Москві відбудеться засідання Вищої Євразійської економічної ради – найвищого керівного органу Митного союзу і Єдиного економічного простору Росії, Білорусі і Казахстану, в якому очікують на участь і президентів Вірменії й Киргизстану. Обидві країни раніше заявляли про бажання вступити до цих російських євразійських інтеграційних проектів.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG