Спеціальні потреби

Республіканці роблять уроки з поразки на виборах


Республіканці роблять уроки з поразки на виборах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
Direct link

Республіканці роблять уроки з поразки на виборах

У Сполучених Штатах прийнято казати, що наступна виборча кампанія починається одразу після оголошення переможців останніх виборів. І Республіканська партія, що програла перегони за посаду президента, почала підготовку з переосмислення своїх принципів та вивчення помилок.

Один з тих, хто вважає, що партії треба змінитися, - губернатор Луїзіани Боббі Джіндал.

«Ми не мусимо змінювати наші принципи та загравати з виборцями. Але в тої же час ми мусимо їх поважати», - вважає він.

Джіндал - один з поміркованих республіканців. Він закликає своїх однопартійців пом’якшити свої консервативні погляди та шукати спільну мову з етнічними меншинами, жінками та молоддю. Усі ці групи з великою перевагою під час виборів підтримали Барака Обаму. Про це говорить і колишній Голова Адміністрації Президента Рональда Рейґана Кен Дуберстін:

«Надмірна принциповість не є виграшною стратегією на виборах. Політика в Америці – це мистецтво компромісів».


Дуберстін вважає, що його партія має бути більш відкритою:

«Ми мусимо почати руйнувати стіни та бар’єри, а не будувати їх. Ось що мусить робити Республіканська партія».

Перед республіканцями повстав і демографічний виклик. Кількість білих виборців зменшується, тоді як частка людей латиноамериканського походження, навпаки, зростає.

«Республіканська партія не може більше бути партією білих чоловіків старшого віку та протестантського віросповідання. Вони мусять шукати підходів до афроамериканців, іспаномовних американців, жінок та молоді», - говорить історик Метью Даллек.
«Республіканська партія не може більше бути партією білих чоловіків старшого віку та протестантського віросповідання. Вони мусять шукати підходів до афроамериканців, іспаномовних американців, жінок та молоді».
Метью Даллек, історик
Деякі республіканці, як сенатор з Арізони Джон Кайл, вже апелюють до іспаномовного населення. Кіл підтримує імміграційну реформу, яка дасть можливість дітям нелегальних іммігрантів отримати американське громадянство.

«Для багатьох людей, які візьмуть участь в цій програмі, це дасть змогу стати на шлях до громадянства, якщо вони цього бажають», - каже сенатор.

Партія також мусить змінити тональність діалогу з виборцями на більш ліберальну, говорить експерт Інституту Брукінґса Томас Манн:

«Бути консервативною людиною – це нормально. Але ж не догматичною та фанатиком ідеології. Вони мусять навчитися діяти в мейнстрімі сучасної американської політики. Цікаво буде подивитися, як вони пристосуються до цих історичних викликів».

І, кажуть аналітики, які б зміни не відбулися в партії, вони не обійдуться без тривалих та запеклих дебатів серед республіканців.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG