Спеціальні потреби

Пол Раян - офіційний кандидат республіканців у віце-президенти США


Виступ у середу Пола Раяна був центральною подією цього дня на з’їзді Республіканської партії, який проходить у місті Тампа, штат Форида. Це було випробуванням не лише для нього але для всієї Республіканської партії. Конгресмен Пол Раян маловідомий широкому колу американців політик. Як кажуть, перше враження - найсильніше, тому партія хотіла, щоб він справив добре враження перед делегатами і перед багатомільйонною телеаудиторією.

Навчені гірким досвідом чотирирічної давнини, коли тодішній кандидат у президенти Джон Маккейн обрав собі партнером на виборах маловідомого губернатора Аляски Сару Пейлин, яка швидко злетіла на пік популярності і так же швидко з нього скотилася – цього разу республіканці тримали кандидата у віце-президенти подалі від журналістів.

Пол Раян виявився сильним, переконливим промовцем, зарядженим на перемогу. У своєму виступі він зосередив увагу на критиці Барака Обами. Оглядачі кажуть, що Мітт Ромні вибрав Пола Раяна у віце-президенти якраз для цього – критикувати політику чинної адміністрації. Пол Раян очолює Комітет з питань бюджету у Палаті представників Конгресу США. Він добре знається на економіці і буде критикувати саме економічний блок Обами. Крім того, він одного віку зі старшим сином Мітта Ромні. Тому, за задумом, повинен привабити молодь на бік Республіканської партії.

У середу, на з’їзді також виступили важковаговики Республіканської партії у міжнародній політиці - сенатор Джон Маккейн та держсекретар США в адміністрації президента Джорджа Буша молодшого Кондоліза Райс. Вони, як і Пол Раян, більше критикували Барака Обаму, аніж пропонували нові рішення. На думку Маккейна, Обама за час президенства здав американські позиції у світі. Він не підтримав кілька років тому народне повстання в Ірані, і зволікає тепер з рішучими діями у Сирії. Через слабкість Обами, за словам Маккейна, партнери США у Південній Америці, Азії, Європі і на Близькому Сході почали сумніватися у лідерстві Сполучених Штатів, а Китай та Росія диктують Америці як їй захищати свою безпеку та інтереси у світі.

Більше дізнатися про плани Мітта Ромні у міжнародній сфері можна у його виборчій програмі. По відношенню до Росії, зокрема, Ромні зайняв вкрай критичну позицію. Він називає Росію дестабілізуючою силою на міжнародній арені, яку потрібно зупинити. У нещодавньому інтерв’ю Мітт Ромні навіть назвав Росію геополітичним суперником номер один для США - заява, яка підняла брови від здивування навіть у його колег-республіканців. Мітт Ромні хоче по новому побудувати відносини з Росією і збільшити підтримку стратегічним партнерам США у Східній Європі – таким як Польща. Про Україну у програмі Ромні не сказано ні слова, тому залишається лише гадати де у цьому рівнянні між Польщею та Росією стоять інтереси України.

У четвер - кульмінаційний момент з’їзду Республіканської партії – виступ її офіційного кандидата у президенти США Мітта Ромні.
  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

XS
SM
MD
LG