Спеціальні потреби

Ромні обіцяє підтримати демократію в Росії і покарати її порушників


Ромні обіцяє зайнятись Росією
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00
Direct link
На порядку денному Республіканського з’їзду – зовнішня політика. Нова політична платформа Республіканської партії виглядає ще більш консервативною. Найбільші зміни торкнулися соціальної частини платформи. Документ закликає запровадити конституційну заборону на аборти, вимагає заборонити гомосексуальні шлюби, змінити систему медичної опіки малозабезпечених та людей похилого віку.

Деякі кардинальні зміни також пропонується внести у міжнародну політику США. Зокрема – переглянути відносини з Росією, і накласти санкції на російських урядовців, які «притіняють опозицію, вільну пресу, елементи громадянського суспільства, підтримують тиранів на Близькому сході і захищають останній сталінський режим у Білорусі».

Так сьогодні заплановані виступи важковаговиків республіканської партії у міжнародній площині – Джона Маккейна та Кондолізи Райс. Вони будуть критикувати Барака Обаму за слабкість позицій у відносинах з Китаєм і Росією, а також у нерішучості у подоланні можливих загроз безпеці США з боку Ірану, Сирії та Північної Кореї.

У своїй передвиборчій програмі Мітт Ромні ставить міжнародну політику на друге місце після економіки. Він балотується під гаслами зробити наступне століття – століттям Америки.

Щодо Росії Ромні зайняв вкрай критичну позицію. У нещодавньому інтерв’ю він заявив, що Росія є геополітичним ворогом номер один для США. Ця країна є дестабілізуючою силою на міжнародній арені і її потрібно зупинити, - говориться у передвиборчій програмі Ромні.

Республіканський кандидат звинувачує Обаму, у тому що він здав позиції партнерів США у Східній Європі – Чехії та Польщі, оголосивши політику перезавантаження з урядом Путіна. Ромні хоче розпочати відносини з Росією знову з чистого аркуша. Ставши президентом, він обіцяє відновити переговори щодо нерозповсюдження ядерної зброї, зменшити енергетичну залежність Європи від Росії, і активніше підтримувати демократичні процеси у самій Росії.

Минулого місяця Ромні під час турне Європою відвідав Польщу, де пообіцяв поглибити стратегічні відносини між двома країнами, щоб обмежити вплив Росії у Східній Європі. Де у цьому рівнянні є Україна – поки не відомо. У програмі Ромні Україна не згадується.
  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

XS
SM
MD
LG