Спеціальні потреби

ООН: Ситуація на Донбасі продовжує сильно непокоїти і може перерости у тривалий конфлікт


В ООН відзначають, що насильницькі зникнення, незаконні затримання, катування та сексуальне насильство залишаються глибоко укоріненою практикою.

Згідно з останніми даними ООН, починаючи з середини квітня 2014 року, в ході конфлікту в Україні загинули майже 9 400 осіб і більше 21 500 отримали поранення.

Про це йдеться у доповіді Управління верховного комісара ООН з прав лдини.

Як відзначають спостерігачі ООН, активність бойових дій на сході країни знизилася, проте Мінські угоди, як і раніше, тендітні, і ситуація в будь-який момент може перерости в тривалий конфлікт або може загостритись. Обидва сценарії призведуть до катастрофічних наслідків для цивільного населення і буде шкодити правам людини, підкреслюють експерти, відзначаючи також, що ці наслідки будуть відчуватися в країні протягом багатьох років.

Речниця ООН з прав людини Равіна Шамдасані сказала «Голосу Америки», що стурбована збільшенням кількості важкої військової техніки поблизу лінії зіткнення в Донецькій області.

«Ми отримали достовірні повідомлення про рух російських військовослужбовців через кордон - як на територію України, так і з території країни, - зазначила вона. - Це стосується і важких озброєнь. Причому мова йде про цілком достовірні повідомлення».

Доповідь Управління верховного комісара ООн з прав людини покладає відповідальність за порушення прав людини на озброєних де-факто правителів Східної України. Згідно з даними, наведеними опублікованими в доповіді, близько 2,7 мільйона мирних мешканців, які перебувають під їх контролем, позбавлені права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань та асоціяцій.

ООН також зазначає, що насильницькі зникнення, незаконні затримання, катування та жорстоке поводження залишаються глибоко укоріненою практикою, як в районах, контрольованих зброєними групами, так і на території, контрольованій урядом.

За словами Шамдасані, працівники Управління ООН з прав людини зафіксували кілька випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Безкарність правоохоронних органів та органів безпеки за порушення прав людини залишається поширеною та часто пояснюється складнощами, викликаними існуючим збройним конфліктом
Доповідь ООН

«Більшість заяв вказують на те, що погрози зґвалтуванням та іншими формами сексуального насильства використовуються як спосіб жорстокого поводження та катування в контексті незаконних та свавільних затримань, як чоловіків, так і жінок…Погрози сексуальним насильством, тілесними ушкодженнями чи вбивством щодо родичів жіночої статі, або їх затримання часто використовуються як засоби для примушення затриманих чоловіків зізнатися, зректися своєї власності, або вчинити інші дії, яких вимагають порушники, в якості передумови їх звільнення або безпеки», - вказано у доповіді.

В ході проведеного ООН розслідування виявилося, що безкарність продовжує бути ключовою ознакою конфлікту.

«Безкарність правоохоронних органів та органів безпеки за порушення прав людини залишається поширеною та часто пояснюється складнощами, викликаними існуючим збройним конфліктом. На територіях, контрольованих озброєними групами, законність і порядок занепали, та розвиваються паралельні структури», - йдеться у доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини.

Дивіться також: Україну у час війни може примирити спільна культурна спадщина - директор музею Євромайдану

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG