Спеціальні потреби

Патріарх Філарет: «Україна – приклад міжконфесійного миру та злагоди»


Єврейська громада в Україні ініціювала поїздку представників Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організації до Північної Америки аби вшанувати пам’ять митрополита Андрея Шептицького. До такого кроку її спонукало бажання віддати належне лідеру Української Греко-Католицької Церкви за його внесок у справу порятунку євреїв під час Другої світової війни. Учасники делегації відвідали Торонто та Оттаву, а 26-го квітня завітали до столиці США, де у приміщенні посольства України вшанували пам’ять жертв Чорнобиля спільною молитвою.

Як розповів присутнім у посольстві глава Української Греко- Католицької Церкви блаженніший Святослав, в Оттаві сталася історична подія. Канадський парламент схвалив пропозицію вшанувати пам’ять митрополита Андрія Шептицького за порятунок євреїв у часи другої світової війни.

«Я думаю те, що відбулося в парламенті Канади, розбиває усілякі стереотипи минулого, і показує ким насправді був слуга Божий митрополит Андрей Шептицький. І ми очікуємо, що Україна буде наслідувати Канаду, і можлива така, я би сказав, реабілітація, особи митрополита Андрея Шептицьокго відбудеться і в Україні», – підкреслив Архієпископ Києво-Галицький Святослав в інтерв’ю «Голосу Америки».

Організувала поїздку українських релігійних лідерів, громадська ініціатива «Українсько-єврейська зустріч», що з 2008-го року працює над зміцненням стосунків єврейських та християнських установ в Україні та діаспорі. Ідея вшанувати пам’ять Шептицького та розповісти про роботу Всеукраїнської Ради Церков виникла у головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха.

«Окремо і разом як група, ми розглядаємо себе послами України, які приїхали на Захід розповісти про Україну. Розповісти про речі про які рідко говорять, про громадянське суспільство, про релігійних лідерів, які співпрацюють і поважають один одного. Розповісти про життя в Україні загалом, яке досить мирне, що дуже важливо для релігійних громад, які ми представляємо в Україні», – наголошує Блайх.

Про співпрацю та мирне співіснування різних релігій в Україні розповів присутнім у посольстві і Патріарх Київський і Всієї Русі-України Філарет:

«Можна належати до різних культур, до різних релігій, але бути носіями добра. І ми якраз і демонструємо це, різні релігії, різні конфесії в Україні живуть у мирі і злагоді».

З Вашингтона делегація українських церков і релігійних організацій відбула до Нью-Йорка, у програмі відвідин якого – міжконфесійні діалоги, спільні служби та зустрічі з українською громадою.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG