Спеціальні потреби

Православні Єгипту оплакують смерть папи Шенуди


Прихожани Коптської Церкви вишукались у черги перед головним собором коптів у Каїрі, щоб попрощатись з патріархом, який очолював церкву понад 30 років. Папа Шенуда допоміг своїм послідовникам не тільки знайти свою релігійну приналежність, але і місце на політичному ландшафті Каїру, де останнім часом значно посилився ісламізм.


«Ми прийшли востаннє побачити нашого улюбленого папу Шенуду. Ми знали його сорок років, і він був єдиним лідером Єгипту, якому ми довіряли», - говорить один з прихожан Нашат Наґі.

Майбутнє близько десяти мільйонів коптських православних Єгипту після смерті їх духовного лідера залишається невизначеним. Дехто занепокоєний посиленням впливу ісламу у політичному житті країни після падіння режиму Мубарака.

«Для нас настають дуже важкі часи, прийшли часи змін, нам дуже непросто. Ми не знаємо, куди рухатись далі», - каже віруючий Ваді Агаібі.

Шенуда керував церквою міцною, але разом з тим лагідною рукою. Він вправно налагоджував міжконфесійний діалог. Вигнаний президентом Анваром Садатом, він повернувся за правління Госні Мубарака та зміг запровадити урядову підтримку православних, уникнувши разом з тим конфлікту з мусульманською більшістю Єгипту.

Втім конфлікт таки загострився, коли у жовтні минулого року мусульманами-екстремістами в Каїрі було зруйновано дві коптські церкви. Копти вийшли з протестами, уряд застосував силу, в результаті загинуло 26 людей.

Служитель Коптської церкви Бемен Шакр говорив про непохитну віру папи Шенуди навіть у найскладніші часи:

«Його Святість постійно повторював ці три речі: «Все зрештою владнається. Все буде добре. На то воля Божа».

Копти висловлюють занепокоєння, що вони будуть маргіналізовані політиками-ісламістами, які нещодавно прийшли до влади.

«Не буду вам брехати. Ми боїмося за наше майбутнє. Але з Божою волею, я сподіваюсь, Отець їх присоромить і вони зупиняться», - каже прихожанин Еззат Собхі.

Православні копти також покладають великі надії на наступного папу, якого мають обрати вже у найближчі місяці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG