Спеціальні потреби

Українці зможуть перевіряти присутність своїх депутатів он-лайн


Українці зможуть перевіряти присутність своїх депутатів он-лайн
Українці зможуть перевіряти присутність своїх депутатів он-лайн

Хто прогулює, а хто чесно виконує обов’язки народного депутата України – все стане відомо 6 квітня. Саме з цієї дати на офіційному сайті Верховної ради обіцяють оприлюднювати письмову реєстрацію нардепів. За словами першого віце-спікера Адама Мартинюка, таке рішення було прийняте у зв’язку з чисельними зверненнями журналістів та громадськості стосовно присутності депутатів у залі.

«Тобто у вівторок ми приходимо, реєструємося, зрозуміло, що хтось може запізнитися, але вони можуть це зробити необов’язково до 10:00, а пізніше», – сказав Адам Мартинюк. Також перший віце-спікер повідомив, що результати реєстрації будуть з’являтися за попередній день.

Заступник голови ВР Микола Томенко вважає, що наступним кроком має стати вирахування із зарплат депутатів плати за прогули. Так як дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі у пленарних засіданнях Ради.

Поки що ж відповідне рішення парламентарі розглядають досить позитивно.

Вагомішою зміною, на думку опозиції, повинно стати ухвалення змін щодо персонального голосування депутата. Ці зміни до закону про регламент запропонував спікер Володимир Литвин. До того ж зміни необхідні для введення у дію модернізованої системи «Рада-3». І Микола Томенко підтвердив, що опозиція буде вимагати ухвалення цього законопроекту.

Система «Рада-3» впровадить голосування кожного депутата за допомогою сенсорної кнопки, що повинно унеможливити фальсифікацію голосування у парламенті.

Наразі ж законопроект про введення сенсорної кнопки для голосування у ВР розглядається у регламентному комітеті. 17 березня Верховна рада не проголосувала за ухвалення нової електронної системи.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG