Спеціальні потреби

Нова Рада вже має для розгляду понад 200 законопроектів


Десятого січня в українських депутатів закінчуються канікули. У четвер парламент знову збереться у сесійній залі, щоб нарешті зайнятися законотворчою діяльністю. Правда, створювати та реєструвати закони депутати почали від самого початку своєї роботи. Експерти ОПОРИ підрахували, що за грудень нові народні обранці зареєстрували 196 законопроектів.

За даними моніторингу організації, найактивнішою у законотворчості виявилася партія «Батьківщина». Від цієї політичної сили було зареєстровано 80 законопроектів. На другому місці опинилася Комуністична партія, яка висунула 33 документи, кожен з яких має Петра Симоненка за співавтора.

Найбільш пасивними депутатами ОПОРА назвала депутатів ВО «Свобода», так як за перші тижні роботи парламенту ті не запропонували жодного документа.

«Якщо не враховувати декілька законодавчих ініціатив, які було внесено депутатами цієї фракції спільно із представниками інших парламентських утворень, то «свободівці» не підготували жодного законопроекту», – пояснюють дослідники ОПОРИ.

Недостатньо активними, на думку експертів ОПОРИ, є депутати фракції Партії регіонів та УДАРу, на які припадає 29 і 10 зареєстрованих документів відповідно. Враховуючи ж чисельність партій, ініціативність могла б бути більшою, вважають в ОПОРІ.

Крім того, дослідники склали рейтинг і найактивніших депутатів сьомого скликання. Так, на першому місці опинився лідер комуністів Петро Симоненко, на другому – позафракційний Сергій Міщенко, на третьому і четвертому – депутати від «Батьківщини» Володимир Яворівський та Микола Томенко. П’ятірку завершили також депутати від «Батьківщини» – Андрій Павловський та Юрій Одарченко.
Недостатньо активними, на думку експертів ОПОРИ, є депутати фракції Партії регіонів та УДАРу, на які припадає 29 і 10 зареєстрованих документів відповідно. Враховуючи ж чисельність партій, ініціативність могла б бути більшою, вважають в ОПОРІ.

На думку депутата Миколи Томенка, одним із «найбільш резонансніших та тестових законопроектів» стане рішення про скасування пенсійної реформи. Представник «Батьківщини» переконаний у цьому, бо більшість депутатів-мажоритарників обіцяли це своїм виборцям. Подібні обіцянки роздавали й інші політичні сили, каже Микола Томенко.

«Якщо виходити з того, що всі політичні сили та депутати-мажоритарники виконають свої передбвиборчі обіцянки, то в парламенті нинішнього скликання є 226 голосів для ухвалення даного рішення», – каже Томенко.

Загалом, більшість законопроектів, запропонованих депутатами, стосується саме соціальних стандартів, політичних та гуманітарних проблем.

«Це є проявом інерції поствиборчого етапу парламентської діяльності, коли новообрані депутати мають намір продемонструвати виконання передвиборчих обіцянок», кажуть в ОПОРІ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG