Спеціальні потреби

Путін йде в Україну напролом (світова преса)


Світові видання пишуть, що Кремль вже готовий до прямого втручання в Україні і радники Путіна публічно про це заявляють. Факт оприлюднення представником російського уряду у своєму Twitter компрометуючої телефонної розмови помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд і посла США в Києві Джеффрі Пайєтта про Україну свідчить не лише, як пишуть газети, про брудні методи роботи російської влади, але й про рішучість намірів Путіна щодо України. Оглядачі наголошують, що Кремль різко вимагає від президента Януковича силою придушити протести вдома, а російські та українські спецслужби тісно співпрацюють тут проти спроб ЄС та США владнати українську кризу мирними засобами та не дати Росії поглинути Україну.

Впливова The New York Times звертає увагу, що суперництво між Заходом і Сходом щодо переважаючого випливу на 45-мільйонну Україну, яка має історичні зв’язки з Москвою, але сильно бажає возз’єднатися з об’єднаною Європою, набирає у ці дні вже майже військового характеру. Як виглядає, пише нью-йоркське видання, Кремль має тверді наміри «блокувати зусилля Заходу в Україні». Газета також цитує радника російського президента Сергія Глазьєва, який заявив у четвер, що Росія має юридичне право безпосередньо втрутитися в українську кризу. Хоча, як тут зауважено, Глазьєв не визначив, у якій формі може бути таке втручання Росії в Україні. Американське видання також наводить твердження про активну роботу російських спецпідрозділів на теренах України та цитує з цього приводу лідера українського Автомайдану Дмитра Булатова.

Ендрю Ретманн стверджує на сторінках EUObserver, що «український витік приватної телефонної розмови американських дипломатів свідчить про наміри розколоти дипломатії США та ЄС у їхніх намірах в Україні». Неназваний дипломат ЄС сказав виданню з Брюсселя, що «російські та українські спецслужби, вірогідно, діють спільно та відповідальні за цей витік, «тому, що росіяни та українські спецслужби бояться співпраці ЄС і США на теренах України. Вони розраховують розколоти цю американсько-європейську єдність». Цей дипломат також сказав, що брутальний вираз Вікторії Нуланд, заступника держсекретаря США, щодо європейської дипломатії у приватній телефонній розмові із послом США в Києві відображає «загальний настрій серед американців і не лише щодо політики в Україні, а й у тому, що США вже втомилися від дипломатії ЄС, коли ми безпорадні навіть у наших власних околицях». Джерело також висловило міркування, що скандал із витоком інформації, очевидно, має на меті долучити Росію до ЄС і США у справі врегулювання в Україні.

Польська Rzeczpospolita попереджає, що Кремль загрожує державній цілісності України і Володимир Путін хоче говорити у п’ятницю в Сочі, в олімпійські атмосфері, з українським главою Януковичем про долю України. Газета також цитує колишнього радника Путіна, Андрія Іларіонова, котрий наголошує, що «Москва готується до інтервенції в Україну». На думку Іларіонова, це може статися вже у найближчі вихідні.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG