Спеціальні потреби

Додзвонитись до конгресмена


Український день у Конгресі США. На події конгресмен Марсі Каптур, Ерік Рубін з державного департаменту, представник Міжнародної амністії Т. Кумар. Їх присутність тут, як і численні заяви США щодо України – це наслідок роботи української діаспори.

Анатолій Мурха з Філадельфії пояснює принцип роботи з американськими законодавцями.

"Я представляю федеральну українську кредитну спілку у Філадельфії. У нас понад 9 тисяч членів, а по всій Філадельфії десь під 60 тисяч американців українського походження. Це дуже серйозні цифри, дуже серйозна частка виборчого округу, який представляють законодавці. Тому вони ми і можемо спілкуватись з ними, та пояснювати нашу точку зору", - говорить Анатолій.

Мурха пояснює, американські політики не можуть не звертати уваги на потреби організованої, наполегливої громади своїх виборців.

"Філадельфія, Детройт, Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско, Лос-Анджелес де б не була діаспора, американці-українського походження – головне голосно заявляти про себе. Чим більше американських громадян говорять зі своїми обраними представниками та піднімають питання, які важливі для них, тим вище вірогідність, що законодавці прислухаються".
На шкалі від одного до ста, то я думаю, те що Обама заговорив про Україну - це десь 50
Анатолій Мурха

"Один телефонний дзвінок має невеликі шанси когось переконати, бо – будемо відверті – у законодавців багато роботи; але тисячі дзвінків до місцевих штабів політиків і напряму до Вашингтона – вони досягнуть результату".

Андрій Фединський, директор українського Музею Архіву у Клівленді багато років працює з американськими політиками та державними посадовцями.

Каже історія стосунків діаспори та уряду США, сягає часі холодної війни.

Лобістів Януковича у США пікетували
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00
"Українську справу тут знають добре. Пояснювали роль України в Європі, у світі – не доводиться. Якби Україна знову приєдналась до Росії, то Росія знову стала би імперією , а її границі сягали би до Польщі, до Угорщини, Прибалтики і це змінило би глобальну ситуацію і це люди розуміють".

Криза в Україні триває. Роботи діаспорі вистачить. Анатолій Мурха коментуючи, нещодавні особисті коментарі Обами про Україну, каже – це добре, але не достатньо.


Конгресмен : Світ працює над фінпакетом для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00
"На шкалі від одного до ста, то я думаю, те що Обама заговорив про Україну - це десь 50. Раніше ми вже мали реакції віце-президента Байдена та народних обранців. Але президент США – це один із найвпливовіших людей у світі. Його реакція це досягнення. Втім ми просимо, щоб Президент та інші народні обранці пішли ще далі", - говорить Мурха.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG