Спеціальні потреби

Путін узаконив виявлення «пособників іноземних шпигунів»


Державний департамент Сполучених Штатів висловив глибоке занепокоєння підписаним у суботу президентом Росії законом про небажані в країні іноземні та міжнародні організації, що окрім іншого, передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з такими установами.

Ми стурбовані, говориться у заяві держдепу, що закон ще більше обмежить розвиток громадянського суспільства у Росії. Це черговий приклад посилення тиску російського уряду на незалежні голоси і навмисний крок на ізоляцію росіян від зовнішнього світу, пишуть американські дипломати.

Текст документа було розміщено в суботу на офіційному порталі правової інформації Росії. Напередодні цей закон схвалила Державна дума.

Відповідно до закону, небажаної може бути визнана іноземна або міжнародна неурядова організація, "що представляє загрозу основам конституційного ладу, обороноздатності і безпеки держави". Відповідне рішення приймається генеральним прокурором або його заступниками за погодженням з МЗС Росії.

Скасування такого рішення здійснюється в аналогічному порядку. Перелік небажаних організацій буде вести та оприлюднювати міністерство юстиції.

Співробітникам, які працюють в "небажаних в Росії" організаціях, може загрожувати штраф або позбавлення волі строком до шести років.

Критики Кремля кажуть, що цей крок спрямований на придушення політичної опозиції в країні. Депутат Дмитро Гудков, який голосував проти документа, зазначає, що у всіх цивілізованих країнах тільки суд може вирішити, чи порушили той чи інший громадянин або організація закон. На думку Гудкова, закон гальмує розвиток російської економіки, оскільки під його дію можуть потрапити і комерційні організації.

Правозахисна організація Міжнародна Амністія вважає, що цей закон придушенням громадянського суспільства в Росії. Правозахисники з Вахти Прав Людини попереджають, що найбільше від цього закону постраждають не іноземці, а російські громадяни.

Російські недержавні організації, діяльність яких урядовці вважають пов'язаною з політикою, вже відчули на собі обмеження, після прийняття у 2012 році закону про "іноземних агентів".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG