Спеціальні потреби

Сенатор США: Путін не має права вирішувати, кому вступати в НАТО, а кому ні


«Якщо ми не пошлемо чіткий сигнал Росії, що вона заплатить дуже дорогу ціну за свою агресію в Східній Україні, тоді Росія не зупиниться», - таку заяву в інтерв'ю Грузинської службі «Голосу Америки» зробив Крис Мерфі, сенатор від штату Коннектикут і член комітету з міжнародних відносин.

Мерфі вважає, що інтеграція Грузії і України до Євросоюзу та НАТО дуже важлива не тільки для самих цих країн, а й для всього світу. Для Грузії цей процес ускладнений тим, що її території - Південна Осетія і Абхазія - знаходяться під російською окупацією. Однак, на думку сенатора, це не повинно бути стримуючим фактором, оскільки Володимир Путін може вирішити, що захопивши території інших країн, він може утримати їх від вступу в НАТО. На погляд сенатора Путін не має права вето аби вирішувати, хто може вступати в НАТО, а хто ні.

«Путін вважає, що найбільшою трагедією для Росії за останні 100 років став розпад Радянського Союзу, і тепер Путін хоче відновити якусь версію СРСР або Російської імперії. Сьогодні його увага зосереджена на Україні, однак завтра він може піти далі - в Молдову, Грузію, і навіть на Балкани, і в країни Балтії», - говорить сенатор.

Американський політик також залишився розчарований тим, що на саміті Східноєвропейського партнерства в Ризі поки не вдалося позитивно вирішити питання про надання безвізового в'їзду в Євросоюз для громадян України та Грузії. Він запевнив, що США намагатимуться зробити все від них залежне, щоб вирішити цю ситуацію якомога швидше.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG