Спеціальні потреби

Росія закрила коридор для постачання сил НАТО в Афганістані


Кремль
Кремль

Російський уряд закрив ключовий транспортний коридор, що дозволяв США та їх союзникам з НАТО поставляти вантажі для військового контингенту в Афганістані.

Даний транзитний маршрут використовувався з 2008 року для транспортування вантажів нелетального характеру, а з 2010 року – і військової техніки.

Адміністрація президента Барака Обами приводила його в якості свідчення, що Вашингтон і Москва можуть знаходити точки взаємодії, незважаючи на серйозні розбіжності з приводу України і напруженості на кордоні Росії з країнами НАТО у Східній Європі.

Російські інформагентства повідомили, що прем’єр-міністр Дмитро Медведєв підписав постанову про закриття коридору. Офіційне повідомлення про це було опубліковано в понеділок.

В якості офіційної причини постанова вказує припинення дії резолюції Ради Безпеки ООН, що санкціонувала очолювану США військову операцію в Афганістані після атак 11 вересня.

Незважаючи на закінчення місії в грудні 2014 року, в Афганістані залишився міжнародний контингент чисельністю близько 12 500 військовослужбовців, а атаки Талібану проти афганського уряду в останні тижні посилилися.

Транзитний коридор через Росію мав важливе значення для США і союзних сил під час деяких з найбільш запеклих зіткнень в афганському конфлікті, коли поставки вантажів за альтернативним маршрутом через Пакистан були утруднені через атаки Талібану і регулярних загострень дипломатичних відносин між Вашингтоном та Ісламабадом.

За даними газети Washington Times, використання транзитного вузла в російському Ульяновську в останні роки значно скоротилося, але мало велике символічне значення для обох сторін.

Російські спостерігачі вбачають явний політичний елемент у постанові Медведєва в світлі невдоволення Москвою західними санкціями у зв’язку з Україною і Кримом і підозрами, що присутність НАТО в Афганістані продовжується на невизначено довгий час, відзначає Washington Times.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG