Спеціальні потреби

Путін розуміє лише силу - експерти


В Україні йде повномаштабна війна, а не гібридна - експерти. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

У Вашингтоні презентовано доповідь, яка може допомогти Україні отримати зброю.

Дії Росії в Україні, є актом війни, переконаний директор Інституту Брукінґса Строуб Телботт. Це означає, пояснює він, що в Україні відбуваються не приховані військові дії, а повномасштабне вторгнення, окупація у прямому значені цього слова.

"Це серйозна загроза миру в Європі, миру в Євразії. Це загроза національним інтересам Сполучених Штатів та миру у 21 столітті", - сказав він.

Нинішня європейська безпека, за словами колишнього посадовця міністерства оборони США Джена Лодела, ґрунтується на Гельсінських домовленостях 1975 року. Порушивши заборону зміни кордонів за допомогою сили, Росія кинула виклик не лише європейському, але й світовому порядку.

"Росія не лише порушила це правило міжнародного права. Вона порушила й інші домовленості. Постало питання, як реагувати на такі дії? Наш підхід – надання не смертоносної військової допомоги та запровадження санкцій не був адекватним. Після того як Путін продовжив свої дії, ми прийшли до висновку, що необхідно вдатись до військового стримування", - заявив Лодел.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер давній прихильник та лобіст ініціативи надати Києву смертоносну військову допомогу оборонного характеру.

"Ми провели ряд зустрічей, як в Брюсселі, так і в Україні. Ми отримали чітку картину того, що потребують українські збройні сили. Наш висновок - настав час урядові США серйозно допомогти Україні. Ми рекомендуємо надавати щорічно 1 мільярд доларів у вигляді військової допомоги – у 2015, 16 та 17-му роках. Ця допомога має надходити негайно. Ми також рекомендуємо урядові США надіслати допомогу з американських військових складів", - сказав Стівен Пайфер.

США, за словами Пайфера, повинні активно співпрацювати з союзниками по НАТО, щоб забезпечити Україну зброєю оборонного характеру. На цьому ж наголошує ще один автор доповіді Джен Лодел.

"Все, що ми пропонуємо – це оборонна зброя. Ми не пропонуємо надати Україні зброю наступального характеру. Українці її не хочуть, вона їм не потрібна. У них немає наступальних цілей. Вони хочуть захищати свою територію", - відзначив Джен Лодел.

Колишній радник президента Володимира Путіна, а нині експерт Інституту Катона Андрій Ілларіонов вважає, що єдине, що може зупинити Путіна – це спротив його діям. Як українців, так і Заходу.

"Це перший серйозний документ, який адресовано проблемі та в якому речі названі своїми іменами: це війна, це не гібридна війна, це справжня війна, це війна проти України та проти Європи. Цей документ - дуже важливий крок з точки зору розумінням в американському істеблішменті характеру нинішніх проблем".

Зі свого боку, Україна зобов’язана провести негайні реформи, вважає колишній посол США в Україні Джон Гербст.

"Уряд президента Порошенка та прем’єра Яценюка повинен провести реформи незважаючи на війну. Війна найкращий час це зробити, оскільки українці розуміють, що війна вимагає певних жертв. Провівши серйозні реформи, український уряд зможе консолідувати країну", - сказав колишній посол США.

Ще однією з умов надання смертоносної військової допомоги Києву, за словами експертів, повинно стати підпорядкування та інтеграція добровольчих батальйонів до Збройних Сил України та Національної Гвардії.

Дивіться також: Ексклюзив. Псакі: Про допомогу Україні дискусії ідуть безперервно. Відео

Ексклюзив. Cакі: Про допомогу Україні дискусії ідуть безперервно. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG