Спеціальні потреби

Анексія Криму не вигідна для Росії - Обама


Барак Обама, президент США
Барак Обама, президент США

Президент США охарактеризував курс Володимира Путіна в інтерв'ю CNN.

Анексія Криму і подальше втручання у справи України принесло Росії не вигоду, а нові проблеми. Про це заявив президент Барак Обама в інтерв'ю кореспонденту CNN Фаріду Закарії, записаному під час візиту президента до Індії і переданому 1 лютого.

Як підкреслив Обама, дії Володимира Путіна самим негативним чином позначаються на відносинах між США і Росією. Президент США нагадав про раніше ініційовану ним політику «перезавантаження» відносин з Росією. Він назвав "ефективною" співпрацю з Дмитром Медведєвим, коли той був президентом Росії.

«Як наслідок, російська економіка тоді росла, у них з'явилася ідея диверсифікувати свою економіку. У Росії були хороші відносини з усім світом, при американській допомозі країна вступила в СОТ», - зазначив Обама.

За словами президента США, нинішнє погіршення ситуації обумовлене націоналістичним курсом Путіна. Як зазначив президент, анексія Криму та подальші дії російського лідера в Україні (включаючи військову і фінансову підтримку сепаратистів) є не результатом «великої стратегії», але наслідком роздратування, яке у російського лідера викликав Майдан, а потім - втеча Віктора Януковича. За словами Обами, дії Путіна в Україні призвели до дипломатичної ізоляції Росії.

Президент підкреслив, що США мають намір і надалі впливати на Москву, прагнучи спонукати її змінити курс. Разом з тим Обама визнав, що поки що санкції не змусили РФ змінити позицію щодо України. Одночасно він висловив незгоду з тими, хто закликає «робити більше. На думку президента, необхідно продовжувати чинити економічний тиск на Росію, підтримуючи Україну і одночасно даючи зрозуміти Путіну, що шлях до дипломатичного вирішення проблеми, як і раніше, відкритий.

«Я не думаю, що це буде правильно з боку США або інших країн вступати у військовий конфлікт з Росією. Але ми посилюємо кордони країн, які є членами НАТО», - сказав Барак Обама.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG