Спеціальні потреби

Росія ізолює сама себе – заступник генсека НАТО


Александр Вершбоу
Александр Вершбоу

НАТО не має намірів ізолювати Росію, і нинішні проблеми виникають тільки внаслідок того, що Москва не поважає міжнародне право. Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу на зустрічі з представниками неурядового сектору в Тбілісі.

«Якщо в наших сусідніх країнах становище буде стабільнішим, ми теж будемо більш захищеними. Створення стабільної європейської безпеки буде простіше разом з Росією, а не проти неї. НАТО не збирається ізолювати Росію, вона сама себе ізолює. Якщо Росія бажає конструктивної співпраці з нами, ця країна повинна поважати міжнародні зобов'язання і суверенітет сусідніх країн», - заявив 30 січня Вершбоу, перебуваючи в Грузії з дводенним візитом.

Заступник голови НАТО також побував на військовій базі у Вазіані біля Тбілісі, яку, за словами міністра оборони Грузії Міндії Джанелідзе, розглядають як один з варіантів, де може бути відкрито тренувальний центр Альянсу. Прикметно, що раніше, до того, як російські військові покинули Грузію, вони розташовувалися саме у Вазіані.

Відкриття тренувального центру передбачено в новому пакеті співпраці НАТО-Грузія, представленому на вересневому саміті Північноатлантичного альянсу в Уельсі торік. Центр призначений для спільних тренувань військовослужбовців з країн НАТО, країн-партнерів і грузинських військових.

Вершбоу у Вазіані поспостерігав за показовими польовими навчаннями та ознайомився з можливостями полігону. У своєму коментарі для ЗМІ він високо оцінив професійні навички грузинських військових.

«Ще раз підтверджується те, що я часто чув від американських командирів і командирів НАТО - грузинські війська серед найкращих... Очевидна робота, яку протягом останніх років проробили в Збройних силах Грузії. Грузія бере активну участь у миротворчій місії в Афганістані, а співпраця між альянсом і Грузією ще більше поглиблюються, про що свідчить той факт, що найближчим часом тут відкриється Тренувальний центр НАТО», - заявив заступник генсека НАТО журналістам і пояснив, що незабаром в Грузію прибуде група експертів, на основі висновків яких буде прийнято остаточне рішення щодо розташування Тренувального центру Північноатлантичного Альянсу.

Нагадаємо, Росія не раз виступала проти «появи інструментів Північноатлантичного альянсу на території Грузії». Згідно з російським МЗС, це створить загрозу «стабільності, що встановлюється» на Південному Кавказі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG