Спеціальні потреби

Генерал Годжес: Путін хоче послабити НАТО


Генерал Бен Годжес
Генерал Бен Годжес

Вашингтон – Командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес заявив, що, допомагаючи сепаратистам в Україні, президент Росії Володимир Путін переслідує дві мети, і одна з них – ослаблення НАТО.

Заява Годжеса прозвучала на тлі запеклих сутичок у Східній Україні на цьому тижні.

«Перша мета Путіна – перенесення і зміна кордонів, і відбувається – черговий прояв цього, – сказав командувач. – Друга мета – це роздроблення альянсу. Оскільки Україна не є членом НАТО, відсутність повної ясності з приводу того, що відбувається, і хто це здійснює, чинить великий тиск на членів альянсу, коли вони вирішують, що їм потрібно робити».

За словами Годжеса, за останні місяці російська сторона подвоїла військову підтримку сепаратистів в Україні, продовжуючи відправляти військовослужбовців через український кордон.

«Коли ви бачите так званих зелених чоловічків і не вважаєте, що це російські солдати, то десь глибоко в серці ви просто не хочете вірити, що це російські солдати. Різниця між ополченцями і професійними солдатами виявляється в тому, як вони себе ведуть, як поводяться зі зброєю, як виглядає їхня техніка. Ви побачите різницю», – продовжив генерал.

На думку Годжеса, українській армії потрібно підвищувати готовність до відбиття артилерійських ударів сепаратистів, але США все ж не будуть поставляти Україні допомогу летального характеру.

Командувач також засудив Росію за третирування межуючих з нею країн НАТО за допомогою законів, які ставлять за мету придушення їх економіки. Він послався на минулорічні спроби Росії домогтися екстрадиції людей, що ухилялися від служби в радянській армії на території Литви. Це при тому, що вже більше двадцяти років, що минули після розпаду Радянського Союзу, Литва не має ніякого відношення до російської армії.

За словами командувача, у зв’язку з цими вимогами литовські чоловіки побоюються, що вони можуть опинитися у в’язниці, якщо відправляться на роботу до сусідніх російських міст.

Подібні факти, сказав Годжес, поряд з повінню ефіру брехливими повідомленнями про ситуацію в Україні чинять тиск на союзників по НАТО. Він додав, що зараз у США менше можливостей протистояти цьому тиску, ніж у мигулому.

«Раніше у нас було більше експертів по Росії, лінгвістів, можливостей, але пріоритети змінилися, – сказав він. – Як ви знаєте, нам довелося скоротити витрати, і можливостей стало менше. Не можна урізати оборонний бюджет і мати ті ж можливості».

У понеділок президент Барак Обама внесе проект федерального бюджету на 2016 рік. Білий дім повідомив, що бюджет передбачає оборонні витрати в розмірі 561 мільярда доларів, що на 37 мільярдів більше поточних лімітів.

XS
SM
MD
LG