Спеціальні потреби

Україні лишилось на реформи максимум кілька місяців - ЄБРР


Україна не діє досить швидко, щоб запобігти фінансовому краху, - попереджає керівництво Європейського банку реконструкції та розвитку. Керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Френсіс Маліж в останні дні дав кілька інтерв’ю щодо співпраці банку з Україною, зокрема для американського агентства «Блумберґ» та української газети «День».

«Зараз я бачу значно більше розмов про необхіднісь реформ, аніж самих реформ», - цитує банкіра агентство Блумберґ. - Йдеться про реформування країни, про справжні зміни, а не лише про ухвалення законів».

Френсіс Маліж вважає, що Україна, в першу чергу, має реформувати три основні галузі: банківський та енергетичний сектори, а також інвестиційне середовище.

Він радить почистити український банківський ринок від нечесних гравців, реформувати «Нафтогаз України», а також зробити чесними правила гри в економіці, щоб привабити міжнародних інвесторів. Для втілення цих змін, розповідає Маліж, український уряд має дуже обмежений час.

Банкір позитивно відгукується про роботу керівництва Національного банку України, а девальвацію гривні та монетарну політику в інтерв’ю газеті «День» називає політичним рішенням.

ЄБРР при ухваленні рішення щодо надання кредитів Україні бере до уваги кредитні рішення МВФ, наявність в Україні «добрих проектів», а також стан реформування країни, - розповідає представник банку.

Сьогодні Україна дуже близька до дефолту, дає зрозуміти Френсіс Маліж: «Якщо найближчим часом МВФ не ухвалить план підтримки Україні, це дуже ризиковано. Я б сказав, це питання кількох місяців. Було б дуже добре, якби МВФ затвердив свій пакет до кінця лютого».

Перша запланована інвестиція ЄБРР в Україну планується у сумі 150 мільйонів доларів компанії «Укртрансгаз» на модернізацію газопроводу «Уренгой – Помари - Ужгород». Утім за словами Маліжа, практичне інвестування не може початись, тому що український уряд не прикладає зусиль у реформуванні енергетичної галузі. «Це є умовою кредитування», - розповів представник ЄБРР.

Він зазначив, що банк не має ліміту на кредитування України у 2015 році. Утім чекає початку змін. Френсіс Маліж також заявив, що банк продовжить співпрацю з Україною, незважаючи на введення нею військового стану.

«Україні потрібні три речі: гроші, знання та політична воля. З грішми та знаннями ЄБРР готовий їм допомоти, а от політична воля – це 100% бажання самої України. Позитивні зміни потрібні українцям, а не банку чи Євросоюзу».

XS
SM
MD
LG