Спеціальні потреби

Формула Путіна: зрив мобілізації, позиційна війна, наступ - експерт


Українські солдати в Артемівську
Українські солдати в Артемівську

Позиційна артилерійська війна на сході та потужна пропагандистська кампанія спрямована на зрив мобілізації в Україні є складовими підготовки Росії до подальшого широкого наступу на Україну. Про це на сайті аналітичного центру Фонд Джеймстаун пише експерт Владімір Сокор.

«Військова логіка (позиційної війни - прим.) у тому, що після розгрому позицій артилерією наземні війська просуваються уперед», - розписує тактику бойовиків Сокор.

Експерт відзначає, що за розрахунками Москви, позиційний характер військових дій на сході України на даному етапі дозволяє «приховати наступальний характер операції і таким чином уникнути санкцій Заходу».

У Вашинтоні "дозріли" втілити Акт підтримки свободи України - Немиря. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Між тим кінцевою метою позиційної війни є наступ та відхоплення нових територій - пише Сокур.

Експерт відзначає, що частиною нової тактики Росії є і «політична війна спрямована на зрив мобілізації та призову в Україні».

Її складовими є і зміна міграційних правил у Росії щодо українців та пропагандистка компанія на російському ТБ та сайтах.

Російські канали не гребують і повідомленнями про вигадані, або перебільшені протести в Україні проти «безцільної війни»

«Канали створюють видимість, що призов зірвано, становище в Україні нестабільне і закликають тікати до Росії, що уникнути мобілізації. Російські канали не гребують і повідомленнями про вигадані, або перебільшені протести в Україні проти «безцільної війни». Вони закликають громадян України «боротись за мир» та рекламують антивійськові організації нібито активні в Україні».

Паралельно з цим - відзначає Сокор - у російському Інтернеті координовано поширюється інформація про протести проти призову, неадекватні соціальні гарантії військовим та їх родинам, поради, як уникнути мобілізації та ін.

«Це новий аспект політичної війни Росії проти України. Надалі вона може лише посилюватись та поглиблюватись. Її суть - деморалізація країни, яка стане жертвою агресії. Успіху буде досягнуто, якщо російські ставленики зможуть просунутись силою зброї. Це здається цілком можливим, якщо Україна залишиться з Росією сам на сам», - попереджає Сокор.

Дивітья також : Українське на Санденсі : "Російський дятел" та "Кастинг Оксани Баюл"

Українське на Санденсі : "Російський дятел" та "Кастинг Оксани Баюл". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Відео - найголовніше

У віці 100 років помер Генрі Кіссінджер. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00
XS
SM
MD
LG