Спеціальні потреби

Путін продовжив термін служби вищих чиновників


Трудовий вік вищих державних чиновників може бути підвищений з 65 до 70 років. Відповідний законопроект вніс у Державну думу РФ президент Володимир Путін, повідомляє прес-служба Кремля.

«З метою збереження на цивільній службі висококваліфікованого керівного кадрового складу законопроектом передбачається, що для федеральних державних цивільних службовців, які посідають посаду категорії «керівники» термін цивільної служби може бути продовжений за рішенням президента до досягнення віку 70 років», - йдеться в пояснювальній записці до документа.
Формально зміни будуть внесені в закон «Про державну цивільну службу», якщо поправки приймуть депутати.

У пояснювальній записці зазначається, що прийняття законопроекту «відповідало б загальній тенденції», що дозволяє суддям, прокурорам і співробітникам слідчих органів знаходитися на службі до досягнення 70-річного віку.

Чиновники як опора режиму

Професор Вищої школи економіки, історик Павло Кудюкін вважає, що Володимир Путін намагається зміцнити свою опору, що складається з чиновників і силовиків.

«Говорити про особисту зацікавленість Путіна не доводиться, тому що на осіб, які займають державні посади, це обмеження не поширюється. У законі "Про президента РФ" обмежень немає і займати свій пост він може хоч до 146 років», - розповів Російській службі «Голосу Америки» Павло Кудюкін.

За словами експерта, зміни, заропоновані Путіним, торкнуться цивільних державних службовців вищої групи посад - це заступники міністрів, керівники агентств, служб та їх заступники, і директори департаментів.

«У принципі, підвищення до такого віку - цілком розумна міра. Зараз досить часто в цьому віці людина зберігає бадьорість, здоров’я, і відсторонювати його за формальними підставами після 65 років - не завжди розумно. Дивитися потрібно на особисті ділові якості того чи іншого чиновника,» - сказав професор.

Кудюкін зазначив, що силовики і чиновники - одна з опор путінського режиму, яку президент хоче зміцнити.

«Але у випадку даної ініціативи можна розділити мотивації Путіна. Можна також говорити про кадрову кризу на державній службі - є ймовірність, що якість держслужбовців, у тому числі на вищих постах, неухильно знижується. І це вимушений захід з боку влади - зберегти тих, хто відрізняється прийнятним рівнем кваліфікації », - резюмував професор.

Володимир Путін намагається протиставити себе своєму попереднику Дмитру Медведєву, вважає політолог, директор фонду «Центр політичних технологій» Ігор Бунін.
«Якщо Медвєдєв намагався знизити вік перебування чиновників при владі - сторожив президента Татарстану Мінтімера Шаймієва, поміняв мера Москви Юрія Лужкова - він хотів, щоб до влади прийшло молоде покоління, яке він представляє. А Путін, оскільки він зараз на третьому терміні, і де-факто на четвертому, клацнув по носі Медведєву, зазначивши, що чиновники є його основна опора », - розповів Ігор Бунін Російській службі «Голосу Америки».

За словами Буніна, Путін прийшов до влади разом з поколінням, якому зараз приблизно 55-65 років.

«Йому і хочеться зробити подарунок своїй «клієнтелі». Мовляв, хлопці, не хвилюйтеся, майбутнє у вас є. Але суть в тому, що фактично завірення в гарантіях свого майбутнього отримають всі силовики і чиновники, а не тільки вузький шар путінських людей. Такому президентові легше служити, і хочеться служити», - резюмував Бунін.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG