Спеціальні потреби

Путіну стає некомфортно у Москві – московський кореспондент Голосу Америки


Москвичі продовжуватимуть виходити на мітинги, незважаючи на залякування, арешти лідерів та величезні штрафи – пише голова московського бюро «Голосу Америки» Джеймс Брук.

Противників Путіна переповнює оптимізм, а сам «цар Росії» почувається не впевнено у Москві. Про це у своєму блозі пише голова московського бюро «Голосу Америки» Джеймс Брук.

Брук відзначає, що влада Росії вдалась до цілого ряду заходів з метою залякати потенційних учасників маршу.

«Напередодні Маршу мільйонів Путін підписав закон, який у сто разів підняв штрафи за участь у незаконних протестах», – відзначає Брук.

«У переддень протестів, поліція влаштувала обшуки у будинках лідерів опозиції, а під час маршу вони перебувати на допитах», – пише голова московського бюро «Голосу Америки».
На думку Брука, Путін почувається некомфортно у Кремлі, адже Москва переважно голосувала за опозицію на виборах 4-го березня та нагадує, що марш російської опозиції запланований на 7-ме жовтня припадає на день народження президента Росії.
«За годину до початку маршів, в результаті масованої хакерської атаки було виведено з ладу Інтернет-сайт каналу «Дождь» – єдиного, який забезпечує висвітлення протестів у прямому ефірі та прихильно ставиться до мітингувальників», – пише Брук.

Ці події не змогли залякати московський середні клас – пише Джеймс Брук.
«У Москві на кілька кілометрів вздовж Бульварного кільця розлилася річка людяності», – пише Брук.

Кореспондент відзначає, що протестувальники діяли організовано та обережно.

«Знаючи про нові штрафи, мітингувальники намагались не ступати на траву, адже зробивши це вони могли би порушити умови дозволу на проведення мітингу», – пише Брук.

А найближчий Марш мільйонів у Росії призначено на 15-те вересня.
XS
SM
MD
LG