Спеціальні потреби

Путін похвалив Держдуму за «правову інтеграцію Криму і Севастополя»


Володимир Путін

Російський президент Володимир Путін звинуватив НАТО у посиленні агресивної риторики і розширенні військової інфраструктури біля кордонів Росії, закликавши в зв'язку з цим підвищити обороноздатність країни.

Виступаючи в середу на пленарному засіданні Держдуми, Путін заявив, що НАТО ігнорує заклики Росії до зміцнення співробітництва, і наголосив на необхідності створити «позаблокову, рівну для всіх держав систему колективної безпеки». Він додав, що Росія готова до діалогу, але, як і напередодні Другої світової війни, не бачить «позитивної відповідної реакції».

На думку Путіна, уроки Другої світової війни повинні бути використані світовим співтовариством для того, щоб відкинути старі ідеологічні розбіжності і об'єднатися для боротьби з міжнародним тероризмом.

Путін закликав депутатів дати відповідь на дії НАТО, в тому числі - шляхом зміцнення обороноздатності країни.

«... НАТО посилює свою агресивну риторику і свої агресивні дії вже поблизу наших кордонів. У цих умовах ми зобов'язані приділяти особливу увагу вирішенню завдань, пов'язаних з підвищенням обороноздатності нашої країни. Хотів би подякувати депутатам Держдуми за глибоке, змістовне розуміння державних інтересів Росії, за те, що ви вмієте їх рішуче відстоювати, і, звичайно, за вашу консолідовану законодавчу підтримку пропозицій, пов'язаних зі зміцненням безпеки нашої країни», - заявив президент РФ.

Знову озвучивши позицію Росії щодо Криму, який був анексований Москвою в 2014 році, Путін подякував депутатам:

«Вважаю воістину історичним підсумком роботи вашого скликання правову інтеграцію Криму і Севастополя, якій передувала ваша щира, сердечна моральна підтримка мешканців півострова напередодні референдуму про входження до складу Російської Федерації».

Путін також відзначив «підтримку, яку Держдума надала мешканцям Криму і Севастополя».

«Ви в найкоротші терміни ухвалили понад 120 законів, які б мінімізували проблеми входження Криму і Севастополя до складу Росії, допомогли людям пройти через складнощі переходу... відчути, що вони у себе вдома, що їх права надійно захищені, що для них відкриті нові можливості», – зазначив російський президент.

Сполучені Штати і країни Західної і Східної Європи висловлюють зростаюче занепокоєння в зв'язку з військовими акціями Росії, починаючи з 2014 року, коли РФ анексувала Крим, а потім підтримала сепаратистів в Східній Україні.

Особливо стурбовані Естонія, Латвія, Литва і Польща, які звернулися до НАТО з проханням посилити присутність на їх території з метою стримування Росії.

З метою протистояти РФ, що діє все більш наполегливо, і напередодні запланованого на липень саміту у Варшаві Північноатлантичний альянс оголосив, що розмістить в цих країнах чотири додаткові батальйони. У травні Росія заявила, що розмістить три дивізії на своєму південно-східному кордоні у зв'язку з посиленням військової присутності НАТО в Східній Європі.

Дивіться також: По безвізовому режиму Україна може вплинути на ЄС хіба що морально - Климпуш-Цинцадзе

По безвізовому режиму Україна може вплинути на ЄС хіба що морально - Климпуш-Цинцадзе. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG