Спеціальні потреби

Популярність влади упала втричі


Згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова та Фонду «Демократичні ініціативи», зараз 13% українців підтримує президента. Для порівняння, у травні 2010 року майже 40% громадян були задоволені політикою глави держави.

Соціологів така тенденція не дивує, падіння рейтингів влади напередодні виборів уже стало традиційним. Адже під час передвиборчої кампанії кандидати багато чого обіцяють, але не все виконують, тому, коли приходить час нових виборів, громадяни розчаровуються.

«Люди бачать, що навкруги все крадуть, корупція, безправ’я людей. Мене взагалі дивує, де набралися ті 13% підтримки», – сказала Голосу Америки директор Фонду «Демократичні Ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Ще менше громадян підтримує уряд – 7%, в той час як 48% – повністю не підтримують його роботу. Експерти вважають, що причина цього у тому, що населення більше не підтримує економічної політики уряду, а також його роботи у сфері боротьби з корупцією. Навіть попри те, що раніше провладні політики заявляли про зростання економічних показників, громадяни оцінюють все за власним добробутом та економічними можливостями, які погіршуються.

«Особливість економічної політики влади у тому, що вона спрямована на підтримку великого та дуже великого бізнесу. Власне, за рахунок дуже великого бізнесу, який називають олігархами – ростуть макроекономічні показники. Але у плані добробуту домогосподарств позитивних зрушень немає», – сказав Голосу Америки директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Навіть, незважаючи на події, які могли б спричинити підвищення добробуту громадян, такі як проведення футбольного чемпіонату ЄВРО-2012 та виборча кампанія, коли в країну завозиться багато грошей, показники підтримки влади свідчать, що громадяни не відчувають покращення анонсованого урядом. Саме тому експерти говорять про те, що сильне зростання підтримки влади малоймовірне. Попри це, ніхто не виключає, що напередодні виборів буде підвищення зарплат державним службовцям та збільшення соціальних виплат і, подібно до результатів попередніх років, це може призвести до певного зростання підтримки влади.
Особливість економічної політики влади у тому, що вона спрямована на підтримку великого та дуже великого бізнесу. Власне, за рахунок дуже великого бізнесу, який називають олігархами – ростуть макроекономічні показники. Але у плані добробуту домогосподарств позитивних зрушень немає.
Андрій Биченко з Центру Разумкова

«Я не думаю, що буде значне зростання підтримки, тому що переважна більшість громадян цінують дії політиків чи влади, які здійснюються задовго до виборів, якщо ж щось робиться за місяць чи два, то більшість громадян не сильно вірить, що така ситуація збережеться після виборів», – сказав Биченко.

Утім, Бекешкіна вважає, що в кінцевому результаті підтримка Партії регіонів буде вищою за 13%, тому що додадуться голоси тих виборці, які поки не визначилися, і які категорично не підтримують сьогоднішню опозицію.

65% громадян упевнені, що в той час, як всі гілки влади залежні, тільки президент ні від кого не залежить. Так, 42% вважає, що судова гілка влади залежна від президента, а 63% називають уряд залежним від голови держави.

«Цей показник важливий, так ми бачимо, що демократії ми не маємо, оскільки та гілка влади, що має бути незалежною від усіх – судова – зараз залежить від президента. Це свідчення, що громадяни розуміють, що Україна не є демократичною державою, а в країні існують авторитарні тенденції», – сказав Биченко.
XS
SM
MD
LG