Спеціальні потреби

Україна повертається на ринки запозичень слідом за Білоруссю та Таджикистаном


Україні вдалось залучити 3 мільярди доларів, вийшовши на ринок запозичень вперше з часів реструктуризації 2015 року. Нові 15-річні єврооблігації мають доходність 7,37%, повідомляє Reuters з посиланням на поінформовані джерела.

Така доходність відповідає очікуванням ринку. Інші країни з рейтингом Caa2/B, які розміщували 10-15 річні облігації цього року мали порівняну доходність, повідомляє аналітик Bloomberg Маркус Ешворт. Так, доходність 10-річних єврооблігацій Білорусі та Таджикистану складала 7,625 і 7,125 на час розміщення, відповідно, повідомляє Bloomberg.

Біля 400 інвесторів брали участь в випуску подавши заявки на суму близько 10 мільярдів доларів.

З 3 мільярдів, 1,7 млрд піде на фінансування обміну боргів. Інвестори погодились на викуп єврооблігацій України на 1,57 млрд доларів США, йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України на сайті Ірландської фондової біржі. Розрахунки за викупом мають відбутись до 25 вересня.

Новий випуск єврооблігацій, а також викуп існуючих єврооблігацій дозволить Україні полегшити борговий тягар в 2019-2020 роках, та скористатись з зростаючого попиту на високо-доходні облігації на зовнішніх ринках.

Дивіться також: Джон Керрі у Києві: дипломатія не вирішує всі конфлікти

Джон Керрі у Києві: дипломатія не вирішує всі конфлікти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG