Спеціальні потреби

Посли країн G7 привітали початок виборчої реформи в Україні


Представники країн «Великої сімки» також закликали Україну оновити ЦВК

Посли країн «Великої сімки» привітали Верховну Раду України з ухваленням у першому читанні проекту Виборчого кодексу (№3112-1) і закликають до відновлення у 2017 році складу Центральної виборчої комісії.

«Ми єдині в думці, що вже настав час для проведення виборчої реформи, аби забезпечити принаймні рік для її впровадження перед виборами 2019 року», - йдеться в спільній заяві послів США, Великобританії, Франції, Німеччини, Італії, Канади та Японії.

Про це повідомляє українська делегація в ЄС.

У заяві послів G7 зазначається, що до другого читання є час на прозорий, інклюзивний та консультативний процес з метою подальшого розширення демократичного представництва, в тому числі шляхом запровадження дієвих санкцій за порушення норм виборчого законодавства і зловживання державними ресурсами, розширення участі і представництва вразливих спільнот і меншин, зокрема жінок та внутрішньо переміщених осіб, а також для того, щоб прискорити реформу політичного фінансування.

«Ми також закликаємо до оновлення у 2017 році складу Центральної виборчої комісії (ЦВК) шляхом призначення членів ЦВК на всі ті 13 посад у складі Комісії, термін перебування на яких вичерпано. Це дасть змогу створити політично збалансовану виборчу комісію з потужними довготривалими повноваженнями, що працюватиме за підтримки осучасненого механізму організації виборчого процесу», - йдеться в заяві послів «Великої сімки».

Дивіться також: Судова реформа в Україні: інтерв'ю з експертом реанімаційного пакету реформ

Судова реформа в Україні: інтерв'ю з експертом реанімаційного пакету реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:17 0:00

XS
SM
MD
LG