Спеціальні потреби

Актуально

Поштова служба США - нове поле бою між демократами й республіканцями, бо мільйони американців у листопаді обиратимуть президента поштою

Працівниця виборчої дільниці перевіряє бюлетені за відкріпними талонами у Сакраменто, Каліфорнія, 30 травня 2018

Питання про роботу й фінансування федеральної поштової служби стало особливо гострою політичною темою з огляду на розмови про те, що чимало американців в умоваї пандемії планують проголосувати на виборах президента саме поштою. 

Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі викликає законодавців із літніх відпусток, щоб проголосувати з питання про фінансування Поштової служби США (United States Postal Service - USPS) на тлі пропозицій нового її керівника Луїса ДеДжоя про скорочення витрат.

Також у понеділок двоє конгресменів-демократів з юридичного комітету Хакім Джеффріз і Тед Лью звернулись до директора ФБР Крістофера Рея із проханням відкрити кримінальну справу проти ДеДжоя, звинувачуючи його в умисному уповільненні роботи поштової служби, щоб дати президенту Трампу перевагу під час виборів у листопаді, - пише The Hill.

Луїс ДеДжой, 5 серпня 2020
Луїс ДеДжой, 5 серпня 2020

Позиція демократів

Демократи побоюються, що мета цих скорочень - затримати доставку бюлетенів для голосування на президентських виборах 3 листопада.

Тому на розгляд Палати представників, ймовірно, наступних вихідних буде винесено законопроект, що не дозволяє поштовому відомству здійснити зміни "в операціях або рівні обслуговування", як назвала їх Пелосі, в порівнянні з початком 2020 року.

"Поштова служба є стовпом нашої демократії, закріпленим в Конституції, і вона необхідна для надання найважливіших послуг: доставки рецептів ліків, чеків соціального страхування, зарплатних чеків, податкових декларацій і бюлетенів для заочного голосування мільйонам американців, в тому числі в найвіддаленіших громадах", - заявила Пелосі.

Лідер демократів в Сенаті Чак Шумер і Пелосі закликали ДеДжоя та інших посадовців USPS дати свідчення в комітеті Палати представників з нагляду та реформ наступного тижня. Шумер заявив, що в разі відмови "постати перед Конгресом" він повинен бути звільнений.

У листі демократів до ФБР також ідеться, що "принаймні 19 сортувальних апаратів, які можуть обробляти 35 тисяч листів за годину, було демонтовано, а пізніше цього року планують вивести з роботи іще 671 апарат". Також вони згадують, що до свого призначення головою USPS у червні ДеДжой фінансово підтримував виборчу кампанію президента Трампа.

Позиція республіканців

Раніше президент Дональд Трамп, не надаючи доказів, заявляв, що голосування поштою призведе до фальсифікації виборів. Минулого тижня він визнав, що затримує надзвичайний пакет фінансування Поштової служби у 25 мільярдів доларів, щоб утруднити поштове голосування.

Пізніше він відступив від цієї заяви, сказавши, що схвалить фінансування, якщо демократи схвалять пакет допомоги в зв'язку з коронавірусом, який підтримують республіканці.

Голова апарату Білого дому Марк Медоуз відкинув звинувачення, що Трамп намагається маніпулювати процесом голосування.

"Президент Сполучених Штатів не втручатиметься в те, як хтось буде законно голосувати - чи йдеться про пошту або якось ще", - заявив Медоуз CNN у неділю.

Але він сказав, що Білий дім побоюється, що через лавину поштових бюлетенів оголошення результатів виборів 2020 року буде відкладено.

"Низка штатів намагаються зрозуміти, як вони переходитимуть на загальне голосування поштою, - заявив Мідоуз. - Це жахливо, якщо ми не дізнаємося результати виборів 3 листопада і, можливо, не дізнаємося їх протягом декількох місяців. Для мене це проблематично, тому що Конституція говорить, що тоді Ненсі Пелосі в Палаті представників, фактично, вибере президента 20 січня".

Чому пошта така важлива?

Право голосувати у США мають близько 233 мільйонів людей. При цьому, цього року понад 180 мільйонів з них матимуть можливість проголосувати поштою, пише The Washington Post.

Це можна зробити двома шляхами:

1. Заочно отримавши бюлетень як відкріпний талон. Для цього треба подати заяву із поясненням, чому виборець не може бути присутній на дільниці у день голосування. У 2020 до причин заочного голосування у деяких штатах додався острах за здоров'я у зв'язку із COVID-19.

2. Скориставшись правом на безумовне повсюдне голосування через пошту (виборцю причину вказувати не треба): ця практика уже домінувала у п'яти штатах, але на виборах 2020 доєднаються іще чотири.

Дональд Трамп і перша леді Меланія запросили відкріпні поштові бюлетені для голосування у Флориді. Президент наполягає, що існує різниця між масовим безумовним голосуванням поштою для всіх виборців і заочним голосуванням за відкріпними талонами, адже тоді виборець повинен пройти відповідну процедуру реєстрації у своєму виборчому окрузі.

Багато аналітиків вважають, що немає ніяких свідчень, які вказують на те, що голосування по пошті дає перевагу одній партії над іншою. На їхню думку, створення перешкод для голосування поштою може обернутися проти республіканців, бо серед їхніх прихильників багато людей похилого віку, які, можливо, віддадуть перевагу голосувати поштою, а не особисто в умовах пандемії.

Дивіться також: У різних країнах світу відбуваються акції на підтримку протестувальників у Білорусі. Відео

Всі новини дня

У США відпочили діти з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті. Відео

У США відпочили діти з України, батьки яких загинули або зникли безвісти на фронті. Їх на 3 тижні прийняли у своїх домівках родини американців, переважно, українських емігрантів, які мешкають у штаті Пенсильванія.

Байден: ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана

Biden Signs Bill to Fund US Government, Avoid Shutdown

Президент США Джо Байден у суботу піздно ввечері підписав законопроект про тимчасове фінансування уряду (HR 5860), який має на меті запобігти закриттю уряду. Закон, розроблений спікером Палати представників Кевіном Маккарті, не включає додаткового фінансування для України.

«Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент», - йдеться у заяві президента Байдена, розміщеній на сторінці Білого дому в суботу.

Сенат проголосував за ухвалення тимчасового фінансування за 3 години до того, як припинення роботи федерального уряду о 12:01 набуло б чинності, повідомляє CNBC.

Законопроєкт дозволяє уряду залишатися відкритим протягом 45 днів, що дає Палаті представників і Сенату більше часу для затвердження фінансування уряду.

Раніше в суботу Палата представників проголосувала 335 голосами проти 91 за ухвалення тимчасового фінансування. У понеділок Палата представників відновить свою роботу.

Як повідомляв раніше Голос Америки, в уряду Сполучених Штатів є "певні залишкові кошти", але так званий "шатдаун" мав би вплив на допомогу Україні. Про це під час брифінгу у Білому Домі повідомила директорка Офісу менеджменту та бюджету США (відділ при Виконавчому офісі Президента США) Шаланда Янґ.

"Ми не можемо робити більше із меншими ресурсами, коли йдеться про зусилля воєнного часу. Правила існують не просто так. На те, щоб закуповувати певні речі, потрібні гроші" - заявила Янґ.

Дипмісії країн світу привітали Україну із Днем захисників та захисниць і вшанували пам'ять загиблих героїв

Личаківський військовий цвинтар, Львів, 1 жовтня 2023. REUTERS/Thomas Peter

Україна відзначає День захисників і захисниць. Президент Володимир Зеленський у привітанні подякував "всім, хто зміцнює нову й величну історію свободи для України та українців, волі на покоління", й додав: "Важкі часи зробили нас сильними. А сильні наближають переможні часи".

Участь у вшануванні пам'яті загиблих захисників України взяв і високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель. "Сьогоднішній День захисника України є свідченням героїчної боротьби українського народу за свою свободу проти варварської загарбницької війни Росії", - написав він.

До привітань приєднались дипломатичні місії країн світу у Києві.

"Ми вшановуємо героїв, які принесли найбільшу жертву, ветеранів, які служили вашій країні, і тих, хто продовжує боротися", - написала у мережі Х посолка США Бріджит Брінк.

Британський посол у Києві Мартін Гарріс сказав, що "Велика Британія пишається дружбою з Україною" і додав, що героїчна боротьба українців "є натхненням для британців і для всього світу".

Німецька дипмісія у Києві твітує: "Слава кожному і кожній, хто захищає Україну, бореться за наші спільні цінності, спільне майбутнє, за безпеку світу. Світла пам'ять загиблим героям. Дякуємо за захист і збережені життя! твердо стоїть разом з вами і продовжить надавати необхідну підтримку".

Канадські військовики, залучені у програму Operation Unifier для підготовки українських сил, також віддали честь захисникам України.

"Ми стали свідками їхньої відданості навчанню. Їхня здатність засвоювати величезний обсяг інформації за короткий час вражає. Захисники України, ви маєте нашу підтримку та повагу", - сказали представники армії Канади.

"Слава і честь відважним захисникам України, завдяки яким ми можемо бути тут увесь цей час, - твітує посольство Естонії в Україні. -
Вічна вдячність тим, хто пожертвував своїм життям, захищаючи суверенітет України, та щирі співчуття тим, хто втратив своїх близьких через російську війну в Україні".

Кубраков: 3 суховантажі вийшли з портів Одещини, ще 5 готуються до завантаження зерном

Завантаження кукурудзи на Хмельниччині, 19 квітня 2023. REUTERS/Gleb Garanich

З портів Чорноморськ і Південний вийшли три судна з зерном і залізною рудою, а ще п'ять суховантажів очікують швартування в портах для завантаження, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

"Балкери Azara, Ying Hao 01, Eneida (під прапорами Ліберії та Палау) за допомогою тимчасового коридору, встановленого ВМС України, експортували 127 тисяч тонн агропродукції та залізної руди", - написав він у мережі Х і додав: "Балкери Olga, Ida, Danny Boy, Forza Doria, New Legacy збираються експортувати майже 120 тисяч тонн українського зерна до Африки та Європи".

Водночас у ніч проти 1 жовтня Повітряні сили ЗСУ повідомили, що група ударних безпілотників РФ прямувала в напрямку Білгород-Дністровського району Одеської області. Також російська армія масовано атакувала дронами-камікадзе Черкаську область, внаслідок чого загорівся склад із зерном.

Масово атакувати зернову й портову інфраструктуру України Росія почала із середини липня після одностороннього виходу із Чорноморської зернової угоди, що дозволяла експортувати українське збіжжя морем.

У серпні Україна оголосила про так звані тимчасові гуманітарні коридори до заблокованих РФ українських чорноморських портів, й відтоді окремі суховантажі почали вивозити збіжжя та іншу продукцію із портів Одещини.

Як повідомляв Голос Америки, в ООН заявляли, що хоча організація не бере участі в переміщенні цих суден, але вітає "всі зусилля щодо відновлення нормальної торгівлі, особливо життєво важливими продовольчими товарами, які допомагають... стабілізувати глобальні продовольчі ринки".

Делегація МВФ розпочинає зустрічі з представниками влади України

Від 1 жовтня команда Міжнародного валютного фонду розпочинає зустрічі з представниками української влади, йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Ваграма Степаняна.

Команду очолюватиме заступниця директора Європейського департаменту МВФ Ума Рамакрішнан.

«Діалог високого рівня фокусуватиметься на перспективних заходах та викликах у контексті програми розширеного фінансування (EFF), що її реалізує Україна за підтримки МВФ», – додав постійний представник МВФ.

Міжнародний валютний фонд схвалив 31 березня чотирирічну програму розширеного фінансування для України на суму 15,6 млрд доларів. Програма становить частину пакета міжнародної підтримки з загальною вартістю 115 млрд доларів. Влада України, зі свого боку, має реалізувати 19 структурних маяків для продовження фінансування.

У рамках програми МВФ виділив перший транш у розмірі 2,7 млрд доларів у квітні. Ще один транш у розмірі 890 млн доларів було виділено вже в червні. Наступний очікується восени, після другого перегляду програми місією МВФ.

Як раніше повідомляв Голос Америки, міністерка фінансів США Дженет Єллен назвала програму МВФ «критично важливою для впровадження реформ та стабілізації економіки» України.

Раніше в українському уряді заявляли, що очікують від МВФ у 2024 році траншів на суму 5,4 мільярда доларів.

Влітку Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування для України і схвалила негайне виділення їй другого траншу в близько 890 мільйонів доларів. Повідомлялося, що кошти направлять на підтримку бюджету. Другий перегляд програми очікується у жовтні.

Як раніше повідомляв Голос Америки, боротьба з корупцією залишається одним із пріоритетів українського уряду, і МВФ очікував у вересні законодавчих кроків з боротьби з відмиванням коштів, а також заходів із зміцнення незалежності антикорупційної прокуратури.

Більше

XS
SM
MD
LG