Спеціальні потреби

У портретній галереї Вашингтона «оживають» намальовані персонажі


Чимало американських підлітків проводять літні канікули підробляючи у ресторанах швидкого харчування, у парках розваг чи, скажімо, рятувальниками у басейнах. У Вашингтоні, завдяки програмі столичної мерії, кільком підліткам пощастило підзаробити, працюючи у Національній портретній галереї. Їх робота – оживляти мистецтво.

Тейлор Марш намагається бути схожою на портрет жінки, що висить за її спиною – педагога і лідера боротьби за громадянські права у США Мері Маклойд Бетун. Тейлор одна з десяти підлітків, які беруть участь у літній програмі Національної портретної галереї. Програма під назвою «Живий портрет» триває 6 тижнів.

«Діти самі вибирають портрет і проводять всі дослідження про людину, зображену на портреті. Відтак, вони перевдягаються у костюми і виголошують монолог, який самі ж і написали», – каже куратор програми Джері Провост-Лаянс.

Перші 4 тижні учасники програми інтенсивно готуються до виступу, вдосконалюють і репетирують свої монологи. Тейлор єдина, яка не вибрала собі портрет співачки чи кінозірки. Її героїня, Мері Бетун була радником президента Франкліна Рузвельта.

«Я думала не стільки про її професію, скільки про неї, як про людину. Вона була дуже сильною жінкою. Багато в чому добилася успіху. Так що я хотіла розповісти про її цілеспрямованість», – розповідає Тейлор Марш.

Рашан Александр зображує латиноамериканську співачку Селіну, яка загинула 16 років тому від рук шанувальниці. Співачці було 23 роки, і її обожнювала молодь.

«Я вибрала її тому що у нас з нею багато спільного. Ми хочемо допомагати дітям у наших громадах», – каже Рашан Александр.

Сідні Голл зупинила свій вибір на голлівудській кінозірці Кетрін Гепберн:

«Я нічого не знала про Кетрін Гепберн. Але проходячи повз її портрет, я подумала – вона як ангел, виглядає чудово».

Сідні задоволена літньої програмою у галереї: «Я не проводжу багато часу у музеях. Я народилася і виросла тут. Бачила всі музеї. Однак лише тепер я дізнаюся про щось корисне».

Куратор програми каже, що те саме відчувають інші підлітки: «Діти тепер проводитимуть більше часу в різних музеях і вчитимуться багатьом речам».

За словами куратора, це і є метою програми Національної портретної галереї. Що ж до самих учасників-акторів, то у додаток до отриманих знань, підлітки ще й заробляють гроші – трохи більше 7 доларів на годину.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG