Спеціальні потреби

Порошенко на зустрічі з Путіним закличе «забрати бойовиків з України»


Президент Порошенко на зустрічі з Путіним у Нормандії у червні 2014 року
Президент Порошенко на зустрічі з Путіним у Нормандії у червні 2014 року

Президент України Петро Порошенко планує на зустрічі в Мінську закликати російського лідера Володимира Путіна вжити заходів, щоб проросійські сепаратисти покинули Україну.

Порошенко має зустрітися з Путіним 26 серпня в білоруській столиці. В переговорах також будуть брати участь лідери Євросоюзу і керівники держав, що входять до Митного союзу.

Хоча Порошенко прямо не згадав Путіна, згідно з офіційним сайтом його адміністрації, президент заявив, що українська сторона «закличе забрати бойовиків з України». «Упевнений, що нам це вдасться», – зазначив Порошенко.

Прозахідний уряд Порошенка звинувачує Росію в підбурюванні сепаратистських заворушень в Україні, в ході яких загинуло вже понад 2 000 осіб, а також у постачанні сепаратистів зброєю. Москва ці звинувачення заперечує.

Відзначивши, що він йде на переговори з прагненням знайти мирне вирішення, Порошенко додав: «Для того, щоб мати міцні позиції на переговорах про мир, потрібно бути сильними – мати за собою єдність народу, сильну країну, сильну армію».

«Ми здатні захистити суверенітет, незалежність, територіальну цілісність. Сьогодні ми боремося за незалежність України. Ми з вами обов’язково переможемо», – заявив український лідер.

Путін і Порошенко розмовлятимуть особисто вперше після прохолодної червневої зустрічі в Нормандії в ході святкування ювілею висадки союзних військ.

У зв’язку з наміченими переговорами ростуть надії на прорив у спробах покласти край конфронтації між Києвом і Москвою з приводу майбутнього України, влада якої, незважаючи на незадоволення сусідньої країни, вирішила обрати шлях євроінтеграції.

Конфронтація породила найсерйознішу з часів «холодної війни» кризу у відносинах між Росією і Заходом, який підтримує проєвропейський курс Києва і теж звинувачує Москву у втручанні в ситуацію на сході України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG