Спеціальні потреби

Затримка реформ веде Україну до "добровольчого" Майдану - світові ЗМІ


Українські військові у Краматорську.
Українські військові у Краматорську.

Військові дії на сході України негативно впливають на економіку країни, а корупціонери у владі активно використовують кризову ситуацію у якості виправдання за затримку реформ. Зрештою це "порочне коло" може призвести до нового "Майдану" в Україні. На це в оглядах економічної ситуації в Україні вказують ряд західних ЗМІ.

Видання "Вол-стріт Джорнал" відзначає, що уряд України змушений перенаправляти бюджетні кошти на військову операцію на Сході, і не запроваджує реформи, яких вимагає МВФ.

"Якщо безпекова ситуація не стабілізується, ймовірно нас чекає ще більше послаблення гривні. А слабша грошова одиниця лише додасть проблем уряду, бо призведе до збільшення інфляції, поглиблення рецесії, збільшить тиск на банки та бюджет", - цитує видання "Волл-стріт Джорнал" Тімоті Еша, аналітика "Standard Bank".

Загальний ефект багатовимірної кризи може знищити фінансовий сектор України - пише "Файненшл Таймс".
"Файненшл Таймс" наводить слова економіста Ґабріеля Стерна з організації "Оксфорд Економікс", який вказує, що у 2018-му році борг України може скласти 87 відсоток ВВП. Така динаміка - у свою чергу - також може вплинути на рішення МВФ щодо подальшої співпраці з Україною.
При цьому видання вказує, що у нинішній ситуації стабільність України напряму залежить від кредитів МВФ.
"У найкращому випадку МВФ та інші західні країни можуть втрутитись у кризову ситуацію в Україні, щоб допомогти уряду подолати фіскальний дефіцит", - відзначає "Файненшл Таймс".
На заваді цьому може стати провал реформ.
Видання наводить слова Дмитра Сологуба, голови дослідницького відділу "Raiffeisen Aval Bank", який висловив розчарування темпом та якістю реформ.
“Я розумію, що влада дуже заклопотана війною. Але ситуація критична. Країна бореться за виживання. Нажаль, досі відбулось не багато змін”, - відзначає Сологуб.
"У минулому Україна мала провальну історію виконання вимог програм підтримки з боку МВФ, а нинішня угода з МВФ є найбільш амбітною. І тим не менш, цього тижня Україна закликала МВФ до кінця цього року надати наступні два транші розміром у 2.2 мільядри", - пише "Файнешл Таймс".

Редактор економічного відділу видання "Ґлоуб енд Мейл" Пол Велді вказує, що відставка міністра економіки України є ще одним тривожним сигналом.

Особливе занепокоєння у Велді викликає те, що причиною відставки Олександр Шлапак назвав "розчарування неспроможністю реалізувати необхідні економічні реформи".

Деякі оглядачі вказують на те, що економічна криза та пробуксовування реформ в Україні створюють передумови для нового "Майдану".

Корупціонери в Україні радо використовують військовий конфлікт, як виправдання для гальмування реформ - пише видання "New Eastern Europe".

"Битва за майбутнє України ведеться і на Сході і у царині державної бюрократії. І в той час, як перша відбувається на реальному полі бою, де гинуть та страждають справжні люди, нажаль бюрократична битва ведеться дуже поверхово", - зазначає видання.

Путіна зупинять тотальні санкції і добре озброєна Україна - ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Автори матеріалу відзначають, що активізація протестного руху в Україні може співпасти із завершенням військових дій та поверненням до активного громадянського процесу добровольців, які зараз беруть активну участь у проведенні АТО на сході України.

"Вони виконують свій обов'язок, жертвують собою, захищаючи державу від агресії; в той час як вдома, політики не виконують своїх забов'язань і притримуються старих корупційних звичок, нехтуючи спадком Майдану".

"Можна з впевненістю говорити, що ймовірність нових радикальних політичних змін буде збільшуватись доки уряд не почне відповідати на наповнені розпачем вимоги громадськості", - пише видання.

Свої критичні настрої щодо уряду у Києві не приховують і у самих добровольчих батальйонах. Так журналіст видання "Vice" Саймон Островський наводить слова добровольця батальйону "Донбас" Марка Ґреґорі Паславського ("Франко"), який цього тижня загинув у боях на сході України, про те, що бійці батальйонів вбачають своїм прямим ворогом корупцію в Україні.

"Всі дороги ведуть до Києва, і мені здається, що серед політиків є така думка, що життя буде таким, як у попередні 20 років. Я, як і будь-який солдат якого ви запитаєте, запевняю вас - такого не буде. Я вважаю, що буде позиція з боку добровольчих підрозділів та солдатів - робота у Києві, у Раді за старими схемами не може продовжуватись", - говорив Паславський в інтерв'ю "Vice".

"Політична еліта в Україні має бути знищена", - сказав тоді Паславський.

Дивіться також : Слід Стрєлкова у Чечні - розповідь правозахисників

Слід Стрєлкова у Чечні - розповідь правозахисників
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:14 0:00

XS
SM
MD
LG