Спеціальні потреби

Опитування: «Блок Порошенка» швидше за все отримає перемогу на парламентських виборах


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Політичний блок, що підтримує президента України Петра Порошенка, має всі шанси здобути перемогу на запланованих на наступний місяць парламентських виборах. Про це свідчать опубліковані в п’ятницю дані опитування громадської думки.

Порошенко сподівається, що намічені на 26 жовтня парламентські вибори забезпечать йому підтримку в обраному ним жорсткому курсі щодо проросійських сепаратистів на сході країни, а також з питання політики євроінтеграції, що спровокувала конфронтацію з Москвою.

Опитування, проведене українським Фондом «Демократичні ініціативи», показав, що «Блок Порошенка» може отримати на виборах 26,9 відсотка голосів, тоді як друга за популярністю націоналістична «Радикальна партія» набере всього 6,2 відсотка.

На третьому місці за результатами опитування виявилася партія екс-прем’єра країни Юлії Тимошенко. Близько 33 відсотків респондентів поки не визначилися, за кого голосуватимуть.

«Вперше в українській історії в парламенті домінуватиме одна політична партія», – заявила на прес-конференції голова фонду Ірина Бекешіна.

Незважаючи на високу ймовірність перемоги, «Блок Порошенка», як здається, набере набагато менше голосів, ніж сам президент на виборах у травні. Тоді Петро Порошенко, який переміг у першому турі голосування, набрав 54,7 відсотка голосів.

За прогнозами Бекешіної, в голосуванні візьме участь менше виборців, ніж у попередніх парламентських виборах 2012 року. В основному це обумовлено очікуваною низькою явкою в східних регіонах, де ось вже півроку триває конфлікт між армією і сепаратистами, що забрав близько 3000 життів. Ситуація дещо стабілізувалася після прийняття угоди про припинення вогню, яка набрала чинності 5 вересня.

За словами організаторів опитування, у виборах планують взяти участь всього 23,5 відсотка населення Східної України. Як показало опитування, подолати п’ятивідсотковий бар’єр для проходження у Верховну Раду зможуть всього три партії, хоча є ймовірність, що виборці з числа невизначених можуть забезпечити необхідну кількість голосів і іншим політичним блокам.

Бекешкіна заявила, що також непоганий шанс проходження п’ятивідсотковий бар’єр мають «Народний фронт» прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і «Громадянська позиція» колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG