Спеціальні потреби

За добрим виглядом Порошенка прихована відсутність змісту – політолог


Петро Порошенко, президент України
Петро Порошенко, президент України

Київ – Своїм головним завданням президент Петро Порошенко бачить замирення Донбасу. Такий висновок експерти роблять зі сказаного главою держави під час прес-конференції. Водночас вони зауважують, що у відповідях глави держави на запитання журналістів не почули гарантій того, що в державі відбудуться реформи, хоч Порошенко і презентував стратегію реформування України до 2020 року.

Президент під час своєї першої прес-конференції був достатньо щирим, вважає політолог Володимир Фесенко. На думку експерта, Петро Порошенко логічно і аргументовано розтлумачив свою позицію у ключових питаннях: щодо замирення Донбасу, відносин із країнами Заходу та перспектив реформування України. Водночас окремі відповіді глави держави викликали враження, що помічники надають йому неповну, певним чином прикрашену інформацію, хоч і відомо, що Петро Порошенко, на відміну від Віктора Януковича, має звичку самостійно переглядати основні інформаційні інтернет-ресурси, зауважує Фесенко.

Але у будь-якому разі спілкування президента з журналістами все ж виявило – він вважає своїми основними завданнями інтенсифікацію реформ та встановлення миру на Донбасі, зазначає політолог.

По прес-конференції стало очевидним, що зараз ключовий пріоритет для Порошенка – просування мирного процесу на сході України
Володимир Фесенко

«По прес-конференції стало очевидним, що зараз ключовий пріоритет для Порошенка – просування мирного процесу на сході України. Там є проблемні питання. Він сам відчуває. Є серйозні перешкоди. Теза про те, що його цікавить на сьогодні виконання хоча б трьох пунктів Мінських домовленостей – це прояв достатньо реалістичної позиції, розуміння того, що не варто очікувати, що все буде виконуватися у повному обсязі й одразу», – каже Фесенко.

Логіка всіх подій в країні говорить, що ніяких реформ не може бути – Голобуцький

З тим, що п’ятий президент України добре тримається перед камерами, впевнено відповідає на запитання журналістів, загалом добре виглядає та говорить, погоджується і політолог Олексій Голобуцький. За презентабельністю та телегенічністю Петро Порошенко безсумнівно виграє у Віктора Януковича, а можливо і в усіх своїх попередників, каже експерт. Але це лише візуальне враження, наголошує Голобуцький.

За його словами, за добрим виглядом у цьому випадку прихована відсутність змісту. Порошенко презентував чергову програму реформування, розраховану на довгі роки, але без гарантій на те, що її хоча б спробують втілити, зауважує політолог. На його думку, події в країні після останніх президентських виборів ніяк не підтверджують того, що Порошенко готовий бути реформатором. Таку програму реформ слід було презентувати і розпочинати втілювати відразу після інавгурації, а не за кілька місяців, наголошує Олексій Голобуцький.

Всі кадрові призначення, які він зробив, практично всі, логіка усіх подій, що відбуваються в країні говорять про те, що ніяких реформ не може бути
Олексій Голобуцький

«Слова вже всі у нас правильні знають, і як підбирати краватку, вже, навіть, англійської мови навчилися. Тобто, все чудово. Єдине, що я не бачу змістовності. Абсолютно! Всі кадрові призначення, які він зробив, практично всі, логіка усіх подій, що відбуваються в країні говорять про те, що ніяких реформ не може бути. Вже країни, які нам постійно гроші дають, вже натякають, що якщо не почнеться боротьба з корупцією, не почнуть реформи, то в них за деякий час терпець може урватися», – зауважує Голобуцький.

Експерти сходяться на тому, що з точки зору відновлення і посилення комунікації влади з суспільством – прес-конференція президента була правильним і необхідним кроком.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG