Спеціальні потреби

Політичні скандали та їх вплив на життя американських чиновників


Від Левінскі до мера кокаініста - політичні скандали США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00
Direct link

Від Левінскі до мера кокаініста - політичні скандали США

Американську політику рухають не лише вибори, голосування в Конгресі чи президентські рішення. Важливою складовою політичного життя в США є скандали. Вони вибухають тут з рідкісною регулярністю та закінчуються для їх безпосередніх учасників дуже по-різному. Хтось зникає з політичного життя назавжди, а хтось вдало переобирається на наступний термін. Один такий скандал вибухнув напередодні з’їзду Республіканської партії та навіть створив загрозу зіпсувати виборчу кампанію.

«Я зараз про це згадую: Чому я це зробив? Про що я думав? І все ж нічого не зробиш. Що зроблено, то зроблено. Треба далі жити».
Меріон Беррі
Мітт Ромні та Пол Раян мали ось-ось стати офіційними кандидатами у президенти та віце-президенти США від Республіканської партії. Їхня основна стратегія зводилася до констатації провалу економічної політики Барака Обами та наголосі на власних успіхах у бізнесі та законотворчості. Аж раптом маловідомого конгресмена-республіканця Тода Ейкіна запитали його думку щодо права жертви зґвалтування на аборт.

«Якщо це справжнє зґвалтування, то тіло жінки має механізм відторгнення», – зазначив Тод Ейкін.

Демократи, включно з президентом, негайно висловили обурення. Ейкін безкінечно вибачався, але шкода кампанії Ромні вже була нанесена.

«Це сталося просто в найгірший момент. Аборти – це остання річ, про яку хоче говорити Ромні», – каже політолог Ален Ліхтмен.

Адже погляди Ромні не лише не збігаються з консервативною частиною партії, а і часом змінюються.

А у Галілейському морі, де, за Біблією, Ісус Христос ходив по воді, республіканський конгресмен Кевін Йодер відзначився іншою оригінальною поведінкою. Він скупався голяка.

Для деяких діячів помилки в особистому житті ставали кінцем їхньої політичної кар’єри. Ґері Харт був одним з лідерів попередніх виборів серед демократів у 1988-му році. Журналісти оприлюднили його фотографію із жінкою на колінах, яка не була його дружиною.

А інші політики скандали пережили без втрат. Колишній мер Вашингтона Меріон Беррі був активістом руху за права чорношкірих, вашингтонським політиком протягом 40 років. У 1990-му році таємна камера ФБР зловила його за вживанням кокаїну. Беррі відсидів у в’язниці шість місяців. А потім був переобраний у мери столиці і досі, у віці 76 років, є депутатом міської ради.

«Я зараз про це згадую: Чому я це зробив? Про що я думав? І все ж нічого не зробиш. Що зроблено, то зроблено. Треба далі жити», – каже Меріон Беррі.

Але напевно найвідоміший учасник скандалу – колишній президент США Білл Клінтон. Незважаючи на нашумілі сексуальні походеньки зі стажеркою Монікою Левінські, Клінтон залишається популярним політиком і буде одним із доповідачів на з’їзді Демократичної партії.

І Демократична партія вважає за честь мати серед промовців з’їзду Клінтона, до думки якого знову почали прислуховуватися як демократи, так і республіканці.
XS
SM
MD
LG