Спеціальні потреби

Моніторингова місія: поширення поліовірусу в Україні, ймовірно, припинено


В Україні з 19 по 28 квітня працювала місія з оцінки реагування на спалах поліомієліту.

В Україні з 19 по 28 квітня працювала місія з оцінки реагування на спалах поліомієліту.

За повідомленням прес-служби Міністерства охорони здоров’я України, впродовж цього періоду група експертів здійснила оцінювальні візити до п’яти областей, які було обрано, виходячи з локалізації випадків циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів, щільності населення, показників імунізації.

Координатор оцінки з реагування на спалах поліомієліту в Україні Патрік О’Коннор повідомив, що згідно з встановленими Асамблеєю Всесвітньої організації здоров`я правилами, спалах має бути подолано впродовж шести місяців після його виявлення.

«Напрацьовані нашою місією висновки такі: передача вірусу поліомієліту в Україні, ймовірніше за все, припинилася», - заявив О’Коннор.

При цьому він заявив, що команда експертів з оцінки занепокоєна прогалинами у програмах імунізації та епіднагляду, що ставлять Україну у зону високого ризику появи нового спалаху. Україна зобов`язана забезпечити повноцінну програму рутинної імунізації», - підкреслив Патрік О'Коннор.

Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець зауважив, що разом з партнерами ВООЗ та ЮНІСЕФ його відомство провело велику роботу, аби зупинити спалах небезпечної хвороби.

Україна зобов`язана забезпечити повноцінну програму рутинної імунізації
Патрік О’Коннор

«В Україні пройшла трьохраундова додаткова імунізація, в ході якої в першому турі вдалося охопити вакцинацією 65% дітей, в другому – 75%, в третьому – майже 82%», - зазначив Перегінець.

Він повідомив, що на сьогодні в Україні вже зареєстровано дві нові бівалентні поліовакцини, і найближчим часом вони можуть бути доставлені в Україну Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в кількості відповідно до потреби.

Моніторингова місія за підсумком роботи надала перелік рекомендацій задля збереження Україною статусу країни, вільної від поліомієліту. Зокрема, в напрямку посилення імунітету населення – продовжувати відновлення високого, рівномірного рівня імунізації вакциною проти поліомієліту – через нормалізацію програми рутинної імунізації.

Дивіться також: «Голос Америки» лишив слід в історії вакцини від поліомієліту

Як людство перемогло поліомієліт і чому він лишається загрозою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

XS
SM
MD
LG