Спеціальні потреби

Пухлину мозку вилікував вірус поліомієліту – нове дослідження


Рак мозку можна вилікувати вірусом поліомієліту, - такого висновку дійшли науковці з Дюкського університету в Північній Кароліні. Вони використали модифікований поліовірус, щоб стимулювати імунітет людини активніше боротися зі злоякісною пухлиною мозку.

Як показали перші результати дослідження, пухлина після видалення назад не повертається.

Доктор Матаяс Ґромаєр почав клінічні експерименти на людях близько трьох років тому. Він працював із 20-ма пацієнтами, що мали пухлину - Ґліобастому. 12-ро х них показали позитивний результат.

За словами науковця, усі його пацієнти на початку не мали шансів на одужання. «Якщо ви подивитесь на них зараз, то не повірите, що ці люди були хворі на рак», - розповідає лікар.

Утім ця методика має свої обмеження, - розповідає доктор Ґромаєр. Вірус поліомієліту є небезпечним для організму людини. Він може викликати токсичну реакцію, що призводить до набряку мозку. Іншими побічними ефектами можуть стати слабкість м’язів, параліч, судоми, набряк кінцівок, проблеми з мовленням, головний біль. То ж цей метод ще потребує глибшого дослідження.

Між тим, науковці дуже оптимістичні у своєму винаході. «Ми виявили правильну дозу і правильний спосіб використання вірусу, щоб зробити імунну систему людини настільки сильною, щоб побороти пухлину, але не настільки потужну, щоб нашкодити пацієнту», - розповів науковець Ґромаєр.

Він назвав імунотерапію «найбільш вражаючим та найбільш обіцяючим розвитком у дослідженнях раку». Одного дня цей метод може перетворитись у лікування пухлини, - сказав він.

Ґліобластома – найбільш поширена і найбільш агресивна форма раку мозку. Майже чверть мільйона людей заражаються цією хворобою щороку.


Дивіться також: Як людство перемогло поліомієліт і чому він лишається загрозою

Як людство перемогло поліомієліт і чому він лишається загрозою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

XS
SM
MD
LG