Спеціальні потреби

У Польщі розпочалися навчання НАТО «Анаконда-16»


Навчання Анаконда-16
Навчання Анаконда-16

Москва заявила, що вишкіл, у якому беруть участь понад 20 країн Альянсу, не сприяють атмосфері довіри і безпеки

Польща і більше 20 країн і партнерів НАТО, у томі числі у вівторок розпочали великомасштабні військові навчання в рамках зусиль щодо запевнення безпеки країн Центральної та Східної Європи, стурбованих діями Росії в сусідній Україні.

Метою навчань є випробування координації партнерів – сказав міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич: «Особливо нам потрібно перевірити ефективність координації дій військових і командувань. Особливо в умовах гібридної війни. В усіх районах: на суші, в повітрі і в морі, а також у діях спеціальних сил».

Він подякував особливо тим державам, чиї солдати беруть участь у маневрах уперше: Україні, Грузії, Македонії, Швеції і Фінляндії.

Кремль засудив навчання вранці у вівторок, заявивши, що вони не сприяють атмосфері довіри і безпеки на континенті.

Відносини між Росією і Заходом сьогодні більш напружені, ніж після закінчення «холодної війни».

Хоча Росія виступає проти експансії НАТО на територію колишніх радянських республік, генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ запевнив, що «холодна війна пішла в історію, і ми хочемо, щоб вона там і залишалася».

У десятиденних навчаннях «Анаконда-16», в яких провідну роль відіграє Польща, участь беруть 31 тисяча військовослужбовців, 3 тисячі одиниць техніки, 105 літаків і 12 військових кораблів.

Своє місце у сценарії навчань має також ЛитПолУкрбриг (Литовсько-польсько-українська бригада). На території полігона Нова-Демба бригада повинна розгорнути свій командний пункт і взяти на себе командування над афільованими підрозділами, що має на меті перевірку інтеропераційності підрозділу з нинішніми та потенційними партнерами.

Дивіться також: Судовій реформі в Україні дав оцінку федеральний суддя США

Судовій реформі в Україні дав оцінку федеральний суддя США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00

XS
SM
MD
LG