Спеціальні потреби

Росія почала військові навчання в Білорусі


Солдати, танки та зброя прибули до Білорусі для участі в широкомасштабних російсько-білоруських військових навчаннях "Захід 2017".

Це – найбільші російські військові навчання з 2013 року. Тоді вони передували анексії Криму.

"Захід-2017" є масштабною перевіркою російських військових. Це – перші великі навчання за участі командування Балтійського флоту, з того часу, як все командування було звільнене минулого року, повідомляє американське агентство військових новин Defenseone.

В навчаннях з російської сторони також будуть брати участь нові та відновлені підрозділи західного військового регіону Росії. Загалом, Москва перевіряє здатність швидко мобілізувати та розмістити об'єднані сили на західний кордон, повідомляє Defenseone.

Сценарій навчань «Захід 2017» передбачає військове повстання в Білорусі за підтримки вигаданої країни Вейншорії. Російські війська долучаються для придушення повстанців.

Читайте більше про Вейншорію: Уявний ворог Білорусі завойовує популярність в соцмережах

Перед початком навчань "Захід 2017" Президент України застерігав, що навчання можуть стати прелюдією для вторгнення до України.

Через непрозорість та невизначеність мотивації Росії, а також розбіжність між заявленим масштабом навчань та повідомленнями ЗМІ про переміщення зброї та військових, країни-сусіди підготувались до можливого негативного перебігу подій.

Напередодні навчань, Україна посилила захист кордонів, НАТО розпочало повітряне патрулювання повітря над країнами Балтії. Швеція, яка не є країною НАТО, розпочала власні військові навчання – найбільші за 20 років в яких беруть участь підрозділи з Франції, США та деякі країни-члени НАТО і задіяно більше 19000 військових, повідомляє Reuters.

Дивіться також: Іванна Климпуш-Цинцадзе про співпрацю з адміністрацією Трампа, летальну зброю США та миротворців ООН в Україні.

XS
SM
MD
LG