Спеціальні потреби

Україна наблизилась на крок до відновлення миру - екс-посол США в Україні


Пайфер про скасування виборів у «ДНР» і «ЛНР». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Пайфер про скасування виборів у «ДНР» і «ЛНР». Відео

В інтерв’ю «Голосу Америки» Стівен Пайфер прокоментував рішення проросійських сепаратистів скасувати заплановані у себе вибори і перенести їх на наступний рік.

Україна наблизилася на крок до відновлення миру, але залишається побачити чи дотримаються Росія та сепаратисти взятих на себе обіцянок – заявив в інтерв‘ю «Голосу Америки» колишній посол США в Україні, старший експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.

«Ми ще мусимо побачити як відбудеться імплементація домовленостей, які були досягнуті у Парижі у п’ятницю. Це позитивний крок, якщо сепаратисти скасовують заплановані у себе вибори. Але є й також багато запитань. Чи будуть вони організовувати вибори відповідно до українського законодавства, чи відведуть вони важке озброєння і чи дадуть повний доступ спостерігачам ОБСЄ на утримуваних територіях».

Росія, як виглядає, робить кроки, щоб заспокоїти ситуацію на сході України, втім Стівен Пайфер не переконаний у щирості намірів Кремля.

«Чи насправді Росія намагається знайти вирішення кризи на сході України чи це просто зміна тактики з метою, можливо, скасувати деякі санкції Заходу проти Росії? Я не думаю, що ми можемо впевнено відповісти на ці питання».

Чи насправді Росія намагається знайти вирішення кризи на сході України чи це просто зміна тактики з метою, можливо, скасувати деякі санкції Заходу проти Росії?
Стівен Пайфер

Стівен Пайфер також не вірить, що Мінські домовленості будуть повністю імплементовані Росією і сепаратистами до кінця року, а тому він не очікує того, що Європа та США підуть на пом’якшення санкцій проти Москви. Також, Кремль не отримав жодних переваг у переговорах щодо України, розпочавши військову кампанію у Сирії, переконаний експерт

«Я особисто не бачу жодного прямого зв’язку між тим, що Росія робить у Сирії і, що росіяни роблять в Україні. Кожний західний уряд – Сполучені Штати, Німеччина, Велика Британія, Франція – усі жорстко критикують рішення Росії розпочати військову операцію у Сирії. Вони не бачать це як намір розв’язати ситуацію у Сирії… Я не бачу, що росіяни можуть зробити у Сирії такого, щоб західні уряди сказали, «а, добре, тепер ми винні щось Росії в Україні.

«Російська позиція на міжнародній арені послабилася. Росію критикують у всіх західних столицях, в Саудівській Аравії, в Туреччині, в країнах регіону Перської затоки. Це не посилює міжнародні позиції Росії. Навпаки, Москва наражає себе на великий ризик бути втягнутою в тривалу, виснажливу і не успішну військову кампанію», - заявив старший експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.

Дивіться також: Від українських волонтерів з камерами до лауреатів Оскара - як створювався фільм «Зима у вогні»

Євген Афінєєвський про історію створення фільму про Майдан. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

.

XS
SM
MD
LG