Спеціальні потреби

Стівен Пайфер: візит Порошенка до Вашингтона стане великою подією


Візит президента України Петра Порошенка до Вашингтона на запрошення президента США Барака Обами відображає інтерес Сполучених Штатів в політичній, економічній і, можливо, військовій підтримці Києва, заявив в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» старший науковий співробітник вашингтонського інституту Брукінґса, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Запрошення лідерів американського Конгресу українському президентові виступити перед обома палатами – ще одне свідчення підтримки. Це честь, якої закордонні лідери удостоюються лише кілька разів на рік, підкреслює експерт. В 2005 році з промовою перед Конгресом виступив український президент Віктор Ющенко.

Протягом восьми місяців, у міру поглиблення української кризи, американський Конгрес надавав невпинну підтримку Києву, причому на міжпартійній основі. Як зазначив колишній посол США, виступ Порошенка на Капітолійському пагорбі стане для українського президента «прекрасною можливістю з дуже високої трибуни звернутися до американських законодавців і всього американського народу» зі своїм баченням того, як країна буде рухатися вперед, як вона буде боротися з дуже важкими викликами, включаючи дії Росії на сході України.

В США підтримали укладення Угоди про асоціацію України з ЄС і з розумінням поставилися до надання особливого статусу деяким районам на сході країни, а також до оголошення амністії.

Вашингтон надасть велику підтримку тому, щоб Україна зберегла свій державний суверенітет в цьому регіоні, підкреслив експерт інституту Брукінґса.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG