Спеціальні потреби

Приїзд Порошенка до США стане найважливішим візитом українського президента за час незалежності країни.


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Візит може сприяти визнанню України стратегічним союзником США поза НАТО – Олексій Гарань.

У четвер 18 вересня президент України Петро Порошенко вперше відвідає з офіційним візитом столицю Сполучених Штатів Америки - Вашингтон, де він не лише зустрінеться із Бараком Обамою, але й виступить у Конгресі.

Очікують, що український гарант буде переконувати самого президента, адміністрацію Обами й конгресменів надати військову допомогу Україні. Чого очікувати від цієї поїздки і про що президенту варто згадати у Вашингтоні в коментарях "Голосу Америки" розповіли учасники 11-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії, яка, через окупацію Криму, цього разу відбувається у Києві.

Перша офіційна поїздка президента України Петра Порошенка до Сполучених Штатів Америки стане найважливішим візитом глави української держави за усі часи незалежності, - вважає надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. Він переконує у Вашингтоні підтримують мирний план президента України і прогнозує Порошенку теплий прийом:

“Це безперечно найважливіший візит глави української держави до Вашингтону, порівняно з тими візитами, що мали попередні українські президенти. Я очікую, що Порошенка будуть зустрічати дуже тепло. Без сумнівів - президент Обама зустрінеться з ним в Овальному кабінеті, але також у Петра Порошенка буде унікальна нагода приєднатися до сесії Конгресу, що відбувається достатньо рідко. А отже він отримає нагоду звернутися до американців напряму”.

Посол каже виступ Порошенка в Конгресі стане великим жестом підтримки українського народу з боку американської політичної еліти, але також започаткує прямий американсько-український діалог щодо того, як далі розвивати стратегічне партнерство. На думку політолога Олексія Гараня, візит може також вплинути і на долю акту про визнання України статегічним союзником США поза НАТО

«Я думаю, що виступ президента в американському Конгресі, безумовно, сприятиме тому, що більшість американських конгресменів обох палат отримають і додаткову інформацію, і певний символічний заряд для того, щоб просувати цей акт. А якщо це буде прийнято, це буде надзвичайно важливо для української безпеки», – сказав Гарань.

Утім, крім питань військової підтримки й безпеки Порошенко, швидше за все, також спробує заохотити нових інвесторів прийти в Україну. Для цього, на думку президента Американсько-української ділової ради Морґана Вільямса, президентові треба переконати вашингтонських підприємців, що незважаючи на охоплений війною схід, решта України живе у звичному ритмі, адже саме воєнний конфлікт нині стримує міжнародних інвесторів.

«Тут є два основних типи інвесторів: ті, хто вже зараз є в Україні, і ті, хто тільки планують прийти, – сказав Вільямс. – Деякі з тих, хто є тут, втратили до 20 відсотків своїх прибутків. Вони чекають і сподіваються відновити нормальну роботу. А люди, які вкладатимуть багато грошей тут у фабрики й інші подібні речі... більшість із них зараз вичікують. Просто для того, щоб побачити, як буде розвиватися ситуація».

Голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута сказав, що конфлікт на Сході України можна було б вирішити протягом двох–трьох тижнів, якби сепаратистів позбавили підтримки ззовні. Натомість, незважаючи на перемир’я, бойовики й далі руйнують інфраструктуру Донбасу.

«На жаль, сьогодні підприємства вирізають на металобрухт. Тепер це стало основним бізнесом керівників «ДНР». Ріжуть підприємства, які давали не лише робочі місця, а й ті, що виробляли високоінтелектуальний продукт. Ріжуть «Точмаш», дуже багато шахт, металургійних підприємств, і це жахливо», – сказав Тарута.

Окрім виступу, Петро Порошенко також має запросити велику делегацію з Конгресу приїхати на Донбас, щоб побачити все на власні очі, сказав Тарута. Після цього, за його словами, реакція американців була б абсолютно інакшою.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG