Спеціальні потреби

Україна розраховує отримати статус союзника США


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Україна розраховує отримати статус основного союзника Сполучених Штатів поза НАТО. Про це в Києві 12 вересня, виступаючи на 11-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), заявив президент Петро Порошенко.

«Ми сподіваємося, що наші зусилля будуть мати успіх, і весь світ буде з нами солідарний. Через кілька днів я полечу в Сполучені Штати Америки, де у нас будуть важливі зустрічі в Конгресі США, з президентом США, представниками уряду. Ми очікуємо отримати для нас важливий статус в найближчому майбутньому - провідного союзника США, поза НАТО. Для нас дуже важливо показати, що у нас відбувається значне поліпшення сектора безпеки, ми починаємо розуміти, наскільки важлива безпека», - зазначив президент України Петро Порошенко.

Він заявив про те, що «європейські та американські партнери» розуміють істинний сенс боротьби України на сході країни. «Сьогодні йде боротьба не тільки за незалежність моєї країни, але і боротьба за світову безпеку, а це показує необхідність створення, впровадження нової стратегії безпеки в цьому небезпечному світі», - підкреслив президент України Петро Порошенко.

Петро Порошенко вважає, що конфлікт на сході України дозволив сформувати нові сектори національної безпеки. «У нас є нова українська армія, абсолютно нові українські сили безпеки, абсолютно нові українські герої, які демонструють, що навіть в цю важку годину ми можемо ефективно захищати наші цінності: не тільки Україну і суверенітет. Оскільки ми захищаємо наші цінності, тому ми сильніші кого-небудь », - вважає Петро Порошенко.

Сьогодні йде боротьба не тільки за незалежність моєї країни, але і боротьба за світову безпек

Сьогодні йде боротьба не тільки за незалежність моєї країни, але і боротьба за світову безпеку
Петро Порошенко, президент України

Втім, як повідомляє кореспондент Російської служби «Голосу Америки» з Києва, Петро Порошенко назвав «історичним моментом» події, які відбудуться 16 вересня у Верховній Раді України.

«Це історичний момент в нашому житті, ніколи Європейський парламент не приймав за настільки короткий термін і не проводив так швидко підготовчу роботу до підписання та ратифікації історичної Угоди про асоціацію. Президент Європарламенту пан Мартін Шульц забезпечив цей процес за два тижні. Дуже важливо мати синхронізовану ратифікацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», - сказав президент України.

Петро Порошенко зазначив, що він пишається цією подію, яка відбудеться одночасно в стінах українського та європейського парламентів 16 вересня. І українська сторона, на думку її лідера, готова з упевненістю дивитися в майбутнє європейської інтеграції.

«Відразу після парламентських виборів <...> ми приймемо стратегію реформ «Україна-2020 », і ми проведемо ці п'ять-шість років, змінюючи країну, вона вже змінилася. Але ми будемо міняти країну, маючи дуже важливі «пряники» для українців. Українці здали один з найскладніших іспитів у своєму житті: ніколи в країні не було такого рівня підтримки (проєвропейських прагнень - ред.) В світі, і Європі, і було б просто не ввічливо, не дати нам перспективу членства в Євросоюзі», - зазначив Петро Порошенко.

У своїй промові, президент України торкнувся проблеми анексованого Криму і дав зрозуміти присутнім, що Україна ніколи не змиритися з окупацією півострова і зробить все можливе для його повернення до складу України.

«Так, у нас є велика проблема, кажуть, що ми втратили Крим. Ні. У нас - вторгнення до Криму. Але Крим буде знову з нами. Я впевнений, що ми виграємо демократичне, економічне змагання за уми кримчан, тому, що ми будемо ефективними, ми будемо демократичними, ми будемо вільними», - підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко також заявив: «рівень життя в Україні за адміністративним кордоном з кримським півостровом буде набагато кращим - і це єдиний шлях, завдяки якому ми зможемо виграти боротьбу за настрої кримчан і такий саме шлях розв'язання кризи в східних областях.

Дивіться також: Люди вмирали за реформи, як можна від них відмовитись? - економіст

XS
SM
MD
LG